Печерський суд став на сторону захисту Клюєва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд повернув прокурору ГПУ клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування у справі Андрія Клюєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 жовтня.

З 2014 року розслідується справа за підозрою колишнього першого віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва та колишнього голови Державного агентства України з інвестицій та розвитку у заволодінні державними коштами особливо великому розмірі, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, а також за фактами шахрайства, зловживання службовим становищем та доведення до банкрутства.

З 15 січня 2015 Андрія Клюєв перебуває у розшуку. Вжито всіх заходів для повідомлення йому про піозру і з 9 жовтня 2017 він вважається підозрюваним. Разом з тим точне місце перебування особи не встановлено. За версією слідства, він може проживати в Російській Федерації. Розшуком Клюєва займається СБУ і Печерський суд неодноразово давав дозвіл на його затримання.

Прокурор вважає, що коли на підставі постанови слідчого про оголошення підозрюваного в розшук і НЦБ Інтерполу України до обліків Генерального секретаріату Інтерполу було внесене клопотання про публікацію синього повідомлення щодо розшуку Клюєва, то він перебуває у міжнародному розшуку. Прокурор просив дати дозвіл на заочне розслідування.

Адвокат Клюєва подала заяву, що клопотання прокурора подається повторно за відсутності нових обставин.

13 травня 2019 Київський апеляційний суд відмовив прокурору про наданні згоди на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав недоведеності  перебування Клюєва   в міжнародному розшуку.

Печерський суд дійшов аналогічного висновку, а саме, що постанови про оголошення в міжнародний розшук не свідчить, що Клюєв вже знаходиться в міжнародному розшуку, оскільки міжнародний розшук – це комплекс заходів, що здійснюються Інтерполом на території держав-учасниць. Саме час опублікування в інформаційній системі Інтерполу відповідного повідомлення відповідає початку міжнародного розшуку, а час видалення, його припиненню.

4 вересня 2019 Печерський суд за клопотанням адвоката Андрія Клюєва встановив Генпрокуратурі 30-денний строк на завершення розслідування і скерувати справу до суду або закрити.

Нещодавно Вищий антикорупційний суд в аналогічній ситуації вирішив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com