Печерський суд став на сторону захисту Клюєва

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд повернув прокурору ГПУ клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування у справі Андрія Клюєва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 жовтня.

З 2014 року розслідується справа за підозрою колишнього першого віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва та колишнього голови Державного агентства України з інвестицій та розвитку у заволодінні державними коштами особливо великому розмірі, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, а також за фактами шахрайства, зловживання службовим становищем та доведення до банкрутства.

З 15 січня 2015 Андрія Клюєв перебуває у розшуку. Вжито всіх заходів для повідомлення йому про піозру і з 9 жовтня 2017 він вважається підозрюваним. Разом з тим точне місце перебування особи не встановлено. За версією слідства, він може проживати в Російській Федерації. Розшуком Клюєва займається СБУ і Печерський суд неодноразово давав дозвіл на його затримання.

Прокурор вважає, що коли на підставі постанови слідчого про оголошення підозрюваного в розшук і НЦБ Інтерполу України до обліків Генерального секретаріату Інтерполу було внесене клопотання про публікацію синього повідомлення щодо розшуку Клюєва, то він перебуває у міжнародному розшуку. Прокурор просив дати дозвіл на заочне розслідування.

Адвокат Клюєва подала заяву, що клопотання прокурора подається повторно за відсутності нових обставин.

13 травня 2019 Київський апеляційний суд відмовив прокурору про наданні згоди на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав недоведеності  перебування Клюєва   в міжнародному розшуку.

Печерський суд дійшов аналогічного висновку, а саме, що постанови про оголошення в міжнародний розшук не свідчить, що Клюєв вже знаходиться в міжнародному розшуку, оскільки міжнародний розшук – це комплекс заходів, що здійснюються Інтерполом на території держав-учасниць. Саме час опублікування в інформаційній системі Інтерполу відповідного повідомлення відповідає початку міжнародного розшуку, а час видалення, його припиненню.

4 вересня 2019 Печерський суд за клопотанням адвоката Андрія Клюєва встановив Генпрокуратурі 30-денний строк на завершення розслідування і скерувати справу до суду або закрити.

Нещодавно Вищий антикорупційний суд в аналогічній ситуації вирішив, що міжнародний розшук можливий і без Інтерполу.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:52
Єрмак увійшов до списку 100 найвпливовіших людей від Time, Зеленського там немає. Це закономірно, так, Коломойський?
20:00
У четвер в Україні сухо тільки на південному сході
18:05
Роздраконена економіка. Кризу в Китаї не подолати без повернення до курсу реформ
17:39
Заробляють як на наркотиках: Gazeta Wyborcza про тютюнову мафію в Україні
17:06
НАБУ оголосило у розшук екснардепа Руслана Демчака
16:03
Близько 650 тис. чоловіків призовного віку незаконно виїхали з України від початку повномасштабної війни - Politico
15:01
росія виводить своїх "миротворців" із Нагірного Карабаху
14:37
Ракетний удар по Чернігову: 14 загиблих, понад 60 постраждалих, 6 зниклих безвісті
13:45
Дякуємо СБУ за "спецперевірку": ексрегіонал та "антимайданівець" Волошенков влаштувався в Агенцію оборонних закупівель. Він - син генерала СБУ
12:11
Закупівля неякісних бронежилетів для ЗСУ по завищених цінах: справу Шаповалова та Хмельницького передали до суду

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]