Переможцями в першому нафтогазовому онлайн-аукціоні стали ділки, пов’язані з Росією

|
Версия для печатиВерсия для печати

У середу відбувся перший пілотний нафтогазовий онлайн-аукціон в системі ProZorro.Продажі. Переможцями в якому стали одіозні особи, бізнес-інтереси яких тісно пов’язані з країною-агресором.

"Електронні торги пройшли по трьох ділянках – це була запекла боротьба з найвищими сумами в історії України за які продано нафтогазові спецдозволи. Загалом, бюджет отримав понад 140 млн гривень", - йдеться у повідомленні прес-служби "Асоціації газовидобувних компаній України", передає Економічна правда.

Перший лот - Дубрівсько-Радченківська площа у Полтавській області – було продано за 25,1 млн гривень. Дісталась ця ділянка сумнозвісновідомій компанії Burisma Group екс-міністра екології уряду Азарова Миколи Злочевського. Якого Генпрокуратура Юрія Луценка вивела з-під удару і фактично сприяла уникненню ним кримінальної відповідальності.

Другий лот був проданий компанії Ріната Ахметова. За 85 млн гривень він отримав право видобутку на 20 років з наддр Світанково-Логівської площі у Харківській області.

За Південно-Кобзівську площу (Харківська область - ЕП) бюджет отримає 30,9 млн гривень. Перемогу здобула державна компанія "Укргазвидобування".

"Сам факт проведення електронних торгів є важливим для держави та газовидобувної індустрії. Вперше це відбувається відкрито та прозоро, з рівним доступом до аукціону усіх бажаючих та можливістю спостерігати за процесом онлайн із будь-якої точки світу", - заявили в асоціації.

Як наголошується, результати першого раунду будуть проаналізовані Асоціацією, геологами та експертним середовищем задля удосконалення процедури торгів та оптимізації цінової пропозиції.

Нагадаємо, 31 грудня минулого року держкомпанія "Надра України" добровільно, без аукціону, вийшла зі складу засновників газової компанії "Іст Юроуп Петролеум" російсько-українського бізнесмена Павла Фукса.

"Надра України" володіла 33% статутного капіталу "Іст Юроуп Петролеум", що становило 11,6 млн гривень. Після 31 грудня ця частка перейшла до ТОВ "Авант Трейд Лімітед".

Власником інших 67% залишається кіпрська Hartlog Limited. "Авант Трейд Лімітед" засноване в грудні 2014 року. На поточний момент засновниками вказані Марія Мартиненко (99%) і Євген Мацієвський (1%). Мартиненко має по 0,1% частки в 20 компаніях, створених "Іст Юроуп Петролеум" в рамках реорганізації своєї діяльності.

Про ТОВ "Авант Трейд Лімітед" стало відомо ще в лютому 2016 року з повідомлення прес-служби НАК "Надра України". Тоді держкомпанія повідомляла, що ТОВ "Авант Трейд Лімітед" перевів їй 5 млн грн в рамках компенсації за розірваний в суді договір продажу "Надрами України" "Голден Дерріку" частки в одному зі спільних підприємств з розробки Сахалінського родовища.

ТОВ "Голден Деррік" засноване в липні 2007 року. На момент реєстрації компанія на паритетних засадах належала НАК "Надра України" і кіпрській Hartlog Limited.

У 2008 році частка "Надр України" скоротилася до 33%, а кіпрської компанії зросла до 67%. За інформацією "Української правди", компанія Hartlog Limited на той момент контролювалася Едуардом Ставицьким, Миколою Присяжнюком і Юрієм Іванющенко.

У 2017 році контроль над "Голден Деррік" отримав бізнесмен Павло Фукс. У тому ж році компанія була перейменована в "Іст Юроуп Петролеум", а Державна служба геології відновила їй всі раніше припинені ліцензії на видобуток газу.

Тоді держава добровільно продала за 12 млн гривень право на розробку 33% з 19 спецдозволів, площею ділянок майже 2 тисячі км2, на розвідку і розробку нафти і газу, що були колись отримані ТОВ "Голден Деррік" (зараз - ТОВ "Іст Юроуп Петролеум") без аукціону як компанії, яка частково належала державі.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com