Перевірка ще одного заводу "Укроборонпрому" виявив торгівлю з РФ і мільйонні втрати

|
Версия для печатиВерсия для печати

Держаудитслужба провела перевірку державного підприємства "Радіовимірювач" за 2014 - 2019 роки, що є учасником концерну "Укроборонпром", та виявила численні фінансові порушення.

Про це повідомляє журналістка експертної організації StateWatch Ольга Євстігнєєва за даними звіту аудиторів.

"Перевірка встановила, що протягом перевіреного періоду, головними споживачами експортованої продукції були: РФ, Казахстан, Польща, Латвія, Литва, Азейбарджан, Іспанія та Білорусь на загальну суму 43,7 мільйонів гривень.

При цьому, розмір прибутку при експорті становить10% від виробничої собівартості. Хоча розмір прибутку під час реалізації вітчизняним виробникам згідно калькуляцій становить 20% виробничої собівартості", - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що одним із закупівельників є російська компанія ООО "Авиаторг", яка замовляла літакові далекоміри СД-75 літ. 2.

Крім цього, на складах ДП "Радіовимірювач" аудитори знайшли малоліквідну продукцію, яка зберігається понад сім років і у випадку відсутності покупця може призвести до втрат на суму 13,6 млн гривень.

Підкреслюється, що частина продукції, виготовленої на власний розсуд керівництва заводу на загальну суму 980 тисяч гривень, не може бути використана в літакобудуванні.

Водночас недоліки при управлінні витратами спричинили їх завищення через закупівлю запасів на виробництво ще на один мільйон гривень.

"У 2018 році підприємство мало негативну тенденцію по виплаті заробітної плати, що призвело до її затримки працівникам на три місяці", - повідомляє журналістка.

Аудитори також встановили, що на балансі заводу обліковуються будівлі та споруди загальною площею 91 285 квадратних метрів, з яких 47 % простоюють та не використовуються.

Крім того, практикується передача приміщень в оренду приватним фірмам. Але замість повноцінних угод оренди укладають угоди на зберігання майна, що занижує доходи заводу. 

"Загалом через неефективне управління нерухомістю "Радіовимірювач" втратив 6 млн гривень та не доотримав від оренди 4,9 млн гривень.

На балансі підприємства знаходиться і приміщення дитячого садка в непридатному стані - приміщення не використовується з 1993 року та потребує капітального ремонту. Але на його утримання за вказаний період витратили один мільйон гривень", - йдеться у повідомленні.

Також підкреслюється, що державний завод має кілька земельних ділянок по Києву, які керівництву не вдається використати для виробництва, але за які сплачений земельний податок за вказаний період у сумі  2 млн гривень.

"Також аудитори встановили,що знос основних засобів заводу "Радіовимірювач" становить 73,6 % до первісної вартості.

На сьогоднішній день, державне підприємств "Радіовимірювач" є стратегічним для економіки країни, адже випускає навігаційно посадкову апаратуру для літакобудування не лише  України чи СНД, а й ЄС", - повідомляє журналістка.

Нагадаємо: раніше Держаудитслужба провела перевірку діяльності ПАТ "Київський завод "Радар" за 2014 - 2019 роки, управління яким здійснював державний концерн "Укроборонпром", і виявила численні фінансові порушення: нічим не обмежене нарахування винагороди членам наглядової ради заводу, які паралельно займали керівні посади в ДК "Укроборонпром"; співпраця з Російською Федерацією; переплати офшорним фірмам за невстановлені послуги та інше.

Нещодавно військова прокуратура зареєструвала кримінальне провадження після публікації результатів аудиторської перевірки державного підприємства "Укроборонресурси" за 2015-2018 роки.

На фото: Армия. Воры. Свинарчуки

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]