Письменниця Петрушевська відмовилася від Держпремії РФ через ліквідацію «Меморіалу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російська письменниця та драматург Людмила Петрушевська відмовилася від звання лауреата Державної премії Росії, яку отримала в 2002 році, на знак протесту проти спроб Генпрокуратури РФ ліквідувати правозахисний центр «Меморіал».

Про це йдеться у заяві письменниці на її сторінці у Фейсбуці.

«У мене зараз відбирають Меморіал, пам'ять про засуджених і розстріляних, про кинутих під вантажівку і померлих голодною смертю, про заморожених у вантажівках по дорозі від табору до табору, про закатованих тортурами на Луб'янці та на Колимі, про забитих нещодавно на вулицях, у вагонзаках та в мілі-поліції. Про тих, хто знаходиться в ув'язненні за сфабрикованими, фальшивими справами. Про тисячі таких ув'язнених, небезпечних для влади», — пояснила письменниця своє рішення.

На запитання РБК чи буде вона якось оформляти відмову від Державної премії Петрушевська сказала: «Я перша і єдина. Досвіду ніякого немає, перша відмова від Державної премії за всю історію. Я просто сказала і все, вішати значок на паркан я не буду».

У Фейсбуці письменниця також дає таке пояснення: «Хай на мене знову заводять справу про образу президента. Я відмовляюся від звання лауреата Державної премії. Тому що мені вручав значок, коробку та букет президент Путін».

На думку Петрушевської, президент РФ взагалі не знав, за що їй присвоєно звання лауреата Держпремії, оскільки він, ймовірно, не читав її п'єсу, присвячену тим, хто не повернувся з таборів.

Державну премію Росії в галузі літератури та мистецтва Петрушевська отримала у 2002 році.

Як повідомляв Укрінформ, 11 листопада Генпрокуратура РФ подала позов до Верховного суду про ліквідацію «Міжнародного меморіалу» за «систематичні порушення законодавства про іноземних агентів». Одночасно московська прокуратура надіслала до суду позов про ліквідацію правозахисного центру «Меморіал».

Організація «Міжнародний меморіал» та шість її підрозділів внесені в реєстр «іноземних агентів», який складає Мін'юст РФ. "Меморіал" не раз штрафували за відсутність маркування "іноагента".

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство "Меморіал" ("Міжнародний меморіал") – одна з найстаріших некомерційних організацій, що займається дослідженням політичних репресій у СРСР і сучасній Росії.

Вона була заснована в 1992 році в Москві. Одним з організаторів та першим почесним головою товариства "Меморіал" був академік Андрій Сахаров.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]