«Плоди» пропаганди: тільки 3% росіян вірять в причетність спецслужб РФ до отруєння Скрипалів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Тільки 3% росіян зв'язали отруєння екс-розвідника Скрипаля та його доньки в Великобританії з російськими спецслужбами. Натомість, 28% росіян, згідно результатів опитування Левада-центру, пов'язують замах на Скрипалів з діями спецслужб Британії - їх думку не змінили ні інтерв'ю Руслана Бошірова і Олександра Петрова RT, ні розслідування про їх зв'язок з військовою розвідкою.

 Про це пише РБК.

Левада-центр провів опитування про росіян Руслана Боширова і Алєксандра Пєтрова яких влада Великобританії звинувачує в отруєнні колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля, засудженого за зраду, і його дочки Юлії в Солсбері.

Згідно з даними опитування, з березня, коли сталося отруєння Скрипалів, по жовтень 2018 року інформованість респондентів про подію в Солсбері дещо зросла. Загальна частка тих, хто уважно за цим стежив або багато чув, зросла з 46 до 51%, а тих, хто почув про це вперше під час опитування, - впала з 20 до 15%.

Більшість респондентів не змогли прямо відповісти на питання про винуватців отруєння - 56% заявили, що це міг бути хто завгодно, а 13% опитаних не змогли відповісти. Понад чверть (28%) зв'язали злочин з діями британських спецслужб. І тільки 3% заявили, що в отруєнні винні російські спецслужби.

Опитування Левада-центру було проведено 18-24 жовтня 2018 року по репрезентативній всеросійській вибірці міського та сільського населення обсягом 1600 осіб у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах, 52 регіонах країни. Дослідження проводилося вдома у респондентів методом особистого інтерв'ю.

Президент Росії Владімір Путін 12 вересня на саміті ВЕФ у Владивостоці назвав Пєтрова і Боширова цивільними особами, заявивши, що за їх поїздкою до Великобританії немає криміналу. На наступний день, 13 вересня, вони дали інтерв'ю головному редактору RT Маргариті Симоньян, заявивши, що приїхали в Солсбері подивитися готичний собор та інші пам'ятки. Симоньян розповіла, що чоловіки самі на неї вийшли з пропозицією дати інтерв'ю, враховуючи, що її мобільний «реально знають всі, навіть кур'єри».

МЗС Великобританії назвав це інтерв'ю ще одним прикладом «брехні і фальсифікації». Міжнародна група розслідувачів Bellingcat здобула копії паспортів Бошірова і Петрова, ідентифікувавши їх як співробітників російської військової розвідки Руслана Чепігу і Алєксандра Мишкіна відповідно - обидва по документам раніше були зареєстровані за адресою Хорошевськоє шосе, 76, де знаходиться штаб-квартира Головного управління Генштабу. Опитані «Коммерсантом» жителі села Березівка Амурської області впізнали в фото та відео з Бошировим свого земляка Чепігу, який перебував «на секретній службі в гарячих точках».

В кінці березня на тлі розгортання дипломатичного скандалу державні російські соціологи також опитували росіян щодо ставлення до цієї історії. Про отруєння тоді чули 82% співгромадян, а версія про причетність російських спецслужб до замаху на вбивство була мало популярною. Звинувачення з боку британського керівництва на адресу Росії 81% тих, хто чули про отруєння росіян,  називали упередженими, і лише 5% вважали, що вони мають під собою підстави.

У ситуації з отруєнням респонденти намагаються дотримуватися офіційної лінії, тому результати опитувань очікувані, резюмують соціологи.

«Аргумент»

 
 
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]