Полісся може зникнути при подальшому підвищенні температури - кліматолог

|
Версия для печатиВерсия для печати

При подальшому підвищенні температури Україні загрожує посуха, а також зникнення Полісся з подальшим його переходом у зону нестійкого зволоження. Таку думку озвучила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко в рамках виставки «Агро Весна 2018».

Про це повідомляє Latifundist.com.

«При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випаровування, що загрожує посухою й навіть зникненням Полісся й подальшого його переходу в зону нестійкого зволоження. Хоча зараз це єдина зона достатнього зволоження в Україні», — зазначила Тетяна Адаменко.

Тетяна Адаменко підкреслила, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів із температурою вище 10 градусів буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995–2005 рр.) Таких днів стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на ряд теплолюбних сільськогосподарських культур, зокрема, на врожайності пізньостиглих сортів кукурудзи.

«Сільське господарство в Україні буде залежати від того, за яким сценарієм піде потепління — зі збільшенням або зниженням кількості опадів. У першому випадку в найближчі 10 років отримаємо сприятливі умови для зростання врожайності сільгоспкультур, а в другому — навпаки, слід чекати падіння врожайності», — резюмувала Тетяна Адаменко.

За спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше ця проблема торкнулася Закарпаття. Щорічно Україні не вистачає 150–200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]