Поліція прогавила слідство щодо залізничника Кривопішина

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Печерський суд Києва відмовив слідчому Головного слідчого управління Національної поліції у клопотанні про продовження строків досудового розслідування за підозрою ексдиректора «Південно-Західної залізниці» Олексія Кривопішину.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 19 лютого. Рішення постановив суддя Печерського суду Сергій Вовк.

У 2001 році Кривопішин обіймав займав посади начальника ДП « Український центр по обслуговуванню пасажирів на залізничному транспорті» ( «УЦОП») і голови правління ЗАТ «УЦОП» і знав, що приміщення готелю «Експрес», які передаються в оренду за договором від 19.09.2001, не є цілісним майновим комплексом, а є індивідуально визначеним майном. У 2001 році Кривопішин, начебто зловживаючи службовим становищем, з корисливих мотивів умисно вніс до договору оренди завідомо неправдиві відомості щодо статусу приміщення готелю, що спричинило зниження ставки орендної плати і завдало збитків державному бюджету на суму 35,4 млн грн. та державному підприємству на суму понад 15 млн грн.

Крім цього, у 2013-2015 роках, обіймаючи посаду начальника «Південно-Західної залізниці», Кривопіши, за версією слідства, вчинив розкрадання майна підприємства на суму близько 82 тис. грн. У 2013 році, зловживаючи своїм службовим становищем, Кривопішин передав близькому родичу сім-картку оператора мобільного зв’язку для використання на цілі, не пов’язані з діяльністю підприємства. Користування мобільним зв’язком за цією сім-картою оплачувала «Південно-Західна залізниця».

Також досліджуються обставини розкрадання службовими особами «Південно-Західної залізниці» майна підприємства при виконанні будівельно-монтажних робіт по облаштуванню об’єктів приватного спортивно-оздоровчого комплексу «Олімпік Вілладж» у селі Підгірці Київської області на суму 1,15 млн грн.

Справу, в якій Кривопішину повідомили підозру, завели ще у 2015 році. Із публічного доступу реєстру видно, що судові ухвали у справі були у першому півріччі 2017. Невідомо, що відбувалося наступні два роки і переконало слідчих 8 листопада 2019 скласти Кривопішину підозру.

Однак вручити підозру Кривопішину не вдалося, як і обрати запобіжний захід. Підозру йому направили поштою.

Адвокат Кривопішина Надія Шульга передала довідку від лікаря, що її клієнт перебуває під медичним наглядом і йому забороняється подорожувати, в тому числі літаком. У грудні 2019 адвокат конкретизувала, що Кривопішин перебуває під наглядом французьких лікарів. У зв’язку з хворобою підозрюваного розслідування на 10 днів зупинили, а потім продовжили за відсутності підтверджуючих документів, що Кривопішин продовжує хворіти.

У січні цього року заступник генпрокурора продовжував строк досудового розслідування до 20 лютого 2020. У подальшому за продовженням строку до 6 місяців слідчий поліції мусив звертатися до суду.

Слідчий повідомив суду, що має провести ще такі слідчі дії:

– встановити місце знаходження та допитати у якості свідків колишніх службових осіб Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву з приводу укладання договору оренди майнового комплексу готелю «Експерес»;

– встановити та допитати службових осіб ДП «УЦОП» щодо проведення загальних зборів у 2001 році, на яких було прийнято рішення щодо передачі цілісного майнового комплексу готелю «Експерес» в оренду;

– звернутися до Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про проведення тимчасового доступу до речей та документів ПАТ «УЦОП» і ТОВ «Солід-Актив» щодо передачі цілісного майнового комплексу ПАТ «УЦОП»;

– обрати підозрюваному Кривопішину запобіжний захід;

– звернутися до Печерського суду Києва з клопотанням про накладення арешту на майно Кривопішина;

– отримати тимчасовий доступ у ліквідаторів ДТГО «Південно-Західна залізниця» до документів про передачу в оренду земельної ділянки, на якій побудовано заміський комплекс «Олімпік Віллідж»;

– допитати колишніх службових осіб ДТГО «Південно-Західна залізниця» з приводу надання благодійної допомоги Києво-Печерській Лаврі у 2014 році, і подальшого направлення цих коштів для оплати будівельних робіт у заміському комплексу «Олімпік Віллідж»;

– витребувати фінансові і господарські документи, пов`язані з наданням благодійної допомоги, у тому числі з питань благоустрою заміського комплексу «Олімпік Віллідж»;

– встановити беніфіціарних власників комплексу «Олімпік Віллідж»;

– отримати тимчасовий доступ до рахунків ДТГО «Південно-Західна залізниця» з метою підтвердження або спростування інформації про виконання підрозділами залізниці будівельних робіт на території комплексу «Олімпік Віллідж» протягом строку оренди;

Але раніше для продовження строку досудового розслідування називались ті самі підстави, їх кількість не зменшилась за останній місяць. Суд зазначив, що відсутня динаміка проведення слідчих дій і вирішив, що слідчий не довів необхідність у додатковому часі для здобуття доказів.

Із судового реєстру видно, що у грудні 2019 до Печерського суду надійшло щонайменше шість клопотань слідчого про тимчасовий доступ до документів банків і відділу реєстрації Шевченківської РДА. Йшлося про доступ до документів з можливістю їх вилучення. Однак судді Печерського суду Вовк і Білоцерківець жодне з них не задовольнили, вказавши на необґрунтуваність. Слідчий у жодне засідання не з’явився.

Нагадаємо, що з посади керівника «Південно-Західної залізниці» Кривопішина звільнили у 2015 році. У 2016-2017 рр. він був радником мера Києва Віталія Кличка.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]