Половина українців перебуває за межею бідності, - директорка Інституту демографії Лібанова

|
Версия для печатиВерсия для печати

За підсумками першої половини 2020 року рівень бідності в Україні становив 51%.

Таку оцінку Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ озвучила в інтерв'ю LIGA.net директорка Інституту Елла Лібанова.

"Це оцінка за останніми даними Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинг. Зараз цей показник, ймовірно, вищий", - уточнила Лібанова.

За її словами, показник рівня бідності, який розраховує ІДСД, заснований на "розрахунковому прожитковому мінімуму" - станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. У той же час "офіційний" мінімум, яким оперує Мінсоцполітики нижче - 2027 грн.

Лібанова зазначила, що в 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин. Вона уточнила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:

- відсутність вищої освіти (рівень бідності серед громадян з вищою освітою - 11%, серед громадян тільки з середньою освітою - 29%);

- робота з неповним робочим днем ​​або тижнем;

- зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021 - 6000 грн);

- багатодітні сім'ї.

"Двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей - навіть за низькими українськими стандартами. Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідності. Майже всі члени багатодітних сімей в Україні бідують", - підсумувала Лібанова.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com