Польща боротиметься за українських трудових мігрантів – експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Польща має свої “козирі”, аби затримати українських трудових мігрантів, які можуть виїхати на Захід, зокрема до Німеччини, яка з 1 березня 2020 року лібералізує умови працевлаштування для іноземців з-за меж ЄС, зокрема, України.

Про це зазначив польський експерт, директор компанії з працевлаштування EastWestLink Анджей Коркус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Більш відкритий для мігрантів європейський ринок становитиме значну конкуренцію для польських компаній, але Польща має декілька козирів. З року в рік у Польщі спостерігаємо зростання зарплат, зокрема і серед працівників з України, а польські органи змогли збільшити кількість виданих дозволів на працю”, - зазначив Коркус.

За його словами, ці аргументи дозволять Варшаві поборотися з Берліном за працівників з України. На його думку, Польща зараз повинна сконцентруватися на затриманні відтоку спеціалістів, які вже вивчили польську мову і здобули досвід, але котрі мусять виїхати через проблеми з продовженням свого перебування в РП.

Згідно з дослідженням, проведеним торік у Польщі серед українських мігрантів компанією EastWestLink спільно з Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, 34% українських заробітчан в РП хотіли б переїхати на роботу до Німеччини. Утім, 2/3 з тих, хто задекларував бажання виїзду до Німеччини, готові відмовитися від цього у випадку підвищення їм зарплат у Польщі.

Як зауважив агентству директор EastWestLink, "суттєвим бар’єром" для трудової міграції до ФРН є необхідність володіння німецькою мовою, а також наявність технічних навичок по окремих спеціальностях, які має бути підтверджено спеціальними сертифікатами. Відтак, лише 3% українських трудових мігрантів у Польщі, відповідають критеріям працевлаштування в Німеччині.

За різними оцінками, в Польщі на сьогодні перебувають від майже мільйона до 1,5 мільйона трудових мігрантів з України. Понад 215 тис. з них мають дозвіл на постійне чи тимчасове (до трьох років) проживання і роботу в Польщі.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]