Польща удвічі збільшить перевантажувальний потенціал морських портів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сейм у першій половині серпня прийняв спеціальний закон, що сприятиме швидшому інвестуванню здебільшого державних коштів у розбудову відповідної інфраструктури.

Про це повідомляє Polskie Radio.

Отже, парламент прийняв спеціальний закон щодо інвестицій у будівництво портів на зовнішніх рейдах. Цей документ охоплює гавані, що мають стратегічне значення для економіки, тобто порти Ґданськ, Ґдиня та комплекс портів Щецін і Свіноустя. Передбачається, що понад 95% фінансування буде задіяно за участі Державної скарбниці. Подальший розвиток цих портів потребує збільшення їхнього вантажообороту. Для цього необхідно здійснити цілий ряд спеціальних законодавчо-нормативних регулювань, що нині й відбувається.
Завдяки інвестиційним мільярдам передбачено будівництво Центрального порту в Ґданську, зовнішнього порту в Ґдині та глибоководного контейнерного терміналу в Свіноусті.

Міністр морського і річкового господарства Марек Ґрубарчик каже, що нині у країні панує привабливий клімат для здійснення вище названих завдань: «Нині у нас для розвитку портів надзвичайно позитивний бізнес-клімат. Я нагадаю, що у сфері перевантажень ми торік вийшли на показники у 100 млн тонн. Такого результату ми в Польщі ще ніколи не мали. Це додало до бюджету держави понад 9 млрд євро. Тому зараз ми маємо єдину можливість для початку втілення у життя таких інвестицій. 
Йдеться про будівництво Центрального порту в Ґданську, порту на зовнішньому рейді в Ґдині, контейнерного терміналу у Свіноусті. Ці інвестиційні проекти ми зосередили в межах закону, що його називають „спецзаконом про розбудову морських портів», і який має завдання кардинально прискорити увесь інвестиційний процес і, перш за все, узгоджувальний процес, щоб якнайшвидшими темпами реалізувати задумане».

Збільшення перевантажувального потенціалу польських портів має стратегічне значення для економіки та бюджетного наповнення. Якщо 2011 року надходження до бюджету з мита, податків та акцизу сягали до 2 мільярдів 300 млн євро, то сьогодні ця цифра зросла до 9 мільярдів 300 млн євро. Тож новий закон сприятиме ще більшому зростанню надходжень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У п'ятницю в Україні сніг з дощем на заході і сході, місцями вітер до 20 м/с, вдень +2 - +9 градусів (МАПА)
19:18
Екснардеп Михайло Гаврилюк пішов працювати в таксі
18:05
Роботу Верховної Ради не схвалюють 70% українців, Кабміну - 66% (ОПИТУВАННЯ
17:53
Погромники в масках і формі "Нацдружин" рознесли Жмеринську міскраду і побили поліцейських (ВІДЕО)
17:03
Прокурор Сергій Красножон продавав "королю контрабанди" Альперіну інформацію про слідчі дії (ВІДЕО)
16:04
Довіра до Зеленськго швидко тане (ОПИТУВАННЯ)
16:02
Визначені лауреати національної премії імені Тараса Шевченка
15:37
Хроніка ООС на 27 лютого: двоє українських військових поранено
14:41
Фельдмана поки не закатали в асфальт: на ринку "Барабашово" в Харкові сталися сутички через будівництво дороги (ВІДЕО)
13:06
"Відкривати шлях молодим вчителям": міністерка розповіла, як звільняьимуть 70 тисяч вчителів-пенсіонерів

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com