Польща видала міжнароний ордер на арешт судді часів Сталіна

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Військовий окружний суд у Варшаві видав Європейський ордер на арешт екс-судді Військового районного суду Стефана Міхніка.

Про це повідомив під час прес-конференції у Варшаві заступник генерального прокурора Анджей Позорський та генпрокурор Збіґнєв Зьобро, передає Інститут національної пам’яті Польщі у Twitter.

 

 

Як повідомляє Польське радіо, Стефана Міхніка підозрюють у вчиненні у 1952 та 1953 роках у Варшаві 30 злочинів періоду комуністичного режиму, що мають ознаки злочинів проти людства.

За словами прокуратури Інституту національної пам’яті у Варшаві, яка веде розслідування, ці злочини полягали, зокрема, у винесенні незаконних вироків проти осіб, котрі виступали за суверенне існування польської держави, зокрема кур’єра Польського корпусу під командуванням генерала Владислава Андерса та одного із солдатів Спілки збройної боротьби (ZWZ), Армії Крайової та об’єднання «Свобода і Незалежність». У прокуратурі ІНП зауважили, що відповідні звинувачення проти Стефана Міхніка ще не були висунуті.

Прокурор Анджей Позорський зазначив, що під час провадження зібрано доказовий матеріал, що дає підстави вважати, що суддя Стефан Міхнік, «виносячи вироки під час розгляду кримінальних справ, керувався, в основному, ідеологічними міркуваннями, прагнучи фізичної ліквідації людей, яких тодішня влада вважала політичними противниками».

За даними Польського радір, нині 89-річний Стефан Міхінік, який є зведеним братом Адама Міхніка, живе у Швеції. За словами слідчих з ІНП, щонайменше від 2008 року він уникає будь-яких контактів з представниками польської системи правосуддя, польськими дипломатами, а також ігнорує кореспонденцію, пов’язану з польським розслідуванням.

Військовий окружний суд у Варшаві ще раніше видавав Європейський ордер на арешт Стефана Міхніка, однак щодо більш м’яких звинувачень. Реалізувати те клопотання було неможливо, оскільки у листопаді 2010 року Районний суд у місті Уппсала (Швеція) визнав, що злочини, у яких звинувачують підозрюваного, згідно із шведським законодавством, вичерпали термін давності, а розшукуваний є громадянином Швеції. Тому клопотання про передачу Стефана Міхніка органам польської судової системи відхилили.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com