Польща вимагає від Росії компенсації втрат через поставки брудної нафти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Варшава закликала Москву негайно очистити систему нафтопроводу "Дружба" від брудної нафти, компенсувати втрати і відновити поставки до польських нафтопереробних заводів чистої нафти.

Про це йдеться у заяві міністерства енергії Польщі.

"У світлі відсутності реакції російських постачальників нафти на звернення польських нафтопереробних заводів про надання надійного графіку усунення російською стороною забрудненої нафти з усього нафтопроводу, а також компенсації втрат за отриману забруднену нафту, міністр енергії Кшиштоф Тхужевський 21 травня звернувся до свого російського колеги – міністра енергетики Росії Олександра Новака з пропозицією здійснити негайні кроки, що мають на меті якомога швидше відновлення прохідності системи і постачання чистої нафти", - йдеться в заяві міністерства енергії РП.

Як зазначається, міністерство продовжує моніторити ситуацію щодо постачання нафти до польських нафтопереробних заводів і потреб ринку палива Польщі.

За інформацією паливно-енергетичного сектора РП, переробка нафтопродуктів на польських нафтопереробних підприємствах здійснюється без затримок завдяки постачанню нафти до Польщі через місцевий нафтопорт, а також завдяки використанню обов’язкових запасів країни.

Як зазначається, міністр енергії Польщі у питанні постачання нафти на польський ринок тісно співпрацює з енергетичними компаніями країни, Єврокомісією та міжнародним енергетичним агентством, що дозволяє координувати свої дії і приймати швидкі рішення.

“Завдяки вищезазначеним діям немає загрози постачанню палива на внутрішній ринок”,- йдеться в повідомленні міністерства енергії РП.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн "Білнафтохім" заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що поставляється нафтопроводом "Дружба". Російська "Транснафта" визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми носять "технічний характер". 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

АТ "Укртранснафта" пізно ввечері 25 квітня вимушено призупинило транзит нафти по магістральному нафтопроводу "Мозир-Броди" (МН "Дружба"). Крім того, європейські партнери відмовилися приймати забруднену нафту на приймально-здавальних ділянках "Будковце" (Словаччина) і "Фенешлітке" (Угорщина).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]