Польська автокефальна церква заявила про підтримку ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Польська Автокефальна Православна Церква(ПАПЦ) заявила, що підтримує українську автокефалію.

Про це йдеться в офіційній заяві канцелярії Собору єпископів, передає Тиждень.

 

"Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська Автокефальна Православна Церква була і є за визнання повної самостійності – автокефалії Церкви Православної в Україні", - йдеться у повідомленні.

 

Так, у канцелярії наголошують, що "надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників".

 

Водночас зазначається, що ті, хто відступив від церкви, були позбавлені священицьких свячень, і вони не можуть представляти "здоровий церковний організм". Зокрема, ця канонічна дія порушує євхаристійну і міжправославну єдність.

 

Раніше польський журнал Polityka взяв інтерв'ю в митрополита Варшавського Сави, предстоятеля Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ). Як відомо, у листопаді собор єпископів ПАПЦ заборонив своїм священикам спілкуватися із духовенством УПЦ КП та УАПЦ. Сава заявив, що влада України "повинна спочатку об'єднати країну, завершити війну, а потім займатися лише справами церкви". На питання про те, чи привітав він предстоятеля, митрополита Київському та всієї України Епіфанія, той відповів, що "у світлі канонічного права він не є священиком". Сава говорив про так званих "українських сепаратистів, які створили Київський Патріархат і автокефалію".

 

Як відомо, у 2016 так звані "братчики" ПАПЦ у співпраці з проросійською партією Zmiana, очільник (Матуеш Піскорський) якої перебуває під арештом за звинувачення у шпигунстві на користь РФ та націоналістами з партії "Корвін", доставили "гуманітарний вантаж" до окупованого Донецька. Польські ЗМІ вказували, що така діяльність ПАПЦ відбувалась із благословення митрополита Сави. Ба більше, раніше ЗМІ повідомляли, що у травні до Варшави прибув народний депутат України Новинський, який відповідно до отриманого з Москви завдання зі створення "ініціативної групи" з блокування надання автокефалії української церкви зустрічався з митрополитом Савою. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com