Понад 2 мільярди людей не мають постійного доступу до питної води, – доповідь

|
Версия для печатиВерсия для печати

Близько 2,1 мільярда жителів планети не мають постійного доступу до чистої питної води.

Про це йдеться у щорічній доповіді ЮНЕСКО про освоєння водних ресурсів у світі (World Water Development Report), що була оприлюднена 19 березня, передає Радіо Свобода.

При цьому, як зазначають автори звіту, 4,3 мільярди людей не мають безпечних санітарних умов.

Половина з числа тих, хто не має достатньо чистої питної води, живе у країнах Африки.

Найбільш обмежені у доступі до питної води дискриміновані за тією чи іншою ознакою соціальні групи.

Автори звіту також звертають увагу на нерівномірний розподіл води між бідними та багатими мешканцями Землі. У містах більш заможні сім’ї, що мешкають в будинках з водозабезпеченням і платять за літр води у 10-20 разів менше, ніж бідне населення нетрів, що змушене купувати питну воду.

«Доступ до безпечних санітарних послуг залишається проблемою у багатьох країнах, особливо в сільській місцевості. Незважаючи на те, що ситуація особливо гостра для більшості населення Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, багато громадян у Західній та Центральній Європі і Північній Америці також страждають від відсутності або нерівномірного доступу до води та послуг санітарії. Часто це пов’язано з соціокультурними особливостями, соціально-економічними факторами та географічним контекстом», – йдеться у звіті.

«У все більш глобалізованому світі вплив рішень, пов’язаних з водою, виходить за межі національних кордонів і впливає на всіх. Екстремальні події, деградація навколишнього середовища, приріст населення, швидка урбанізація, нестійкі та нерівні структури споживання, конфлікти та соціальні заворушення, а також безпрецедентні міграційні потоки є одними з найвпливовіших факторів, з якими стикається людство», – зазначають автори звіту.

За прогнозами експертів, в майбутньому ситуація з водозапезпеченням погіршиться. Це негативно вплине на світову економіку. Очікується, що до 2050 року 45 відсотків світового ВВП та 40 відсотків світового виробництва зернових опиниться під загрозою через шкоду, завдану людиною навколишньому середовищу, та брак водних ресурсів.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com