Попри застереження науковців, МОН запроваджує два ЗНО з української мови

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство освіти і науки України оприлюднило наказ про рішення щодо підготовки окремого тесту з української мови, а також тесту з української мови і літератури. Таким чином, випускники у 2021 році обратимуть, яке ЗНО з мови складати.

 

Тепер Український центр оцінювання якості освіти має впровадити у план проведення ЗНО окремий тест з української мови, йдеться у наказі МОН, передає Україна молода.

 

 

Планується, що частина вступників зможе обрати для вступу результати нового тесту ЗНО лише з української мови. Натомість вступники, які планують навчатися на гуманітарних спеціальностях повинні складати тест з української мови і літератури.

 

Міносвіти вже доручив Українському центру оцінювання якості освіти укласти завдання для двох сертифікаційних робіт – з української мови, а також української мови і літератури. Обидва тести мають відповідати програмі ЗНО, яка затверджена МОН у червні 2018 року.

 

Згідно з графіком проведення ЗНО в 2021 році тестування з української мови та української мови і літератури відбудеться в один тестовий день – 1 червня 2021 року.

Сертифікаційна робота з української мови і літератури матиме 24 завдання з літератури та 39 – з української мови з вибором відповіді та на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови з наданням письмової відповіді).

 

Натомість сертифікаційна робота з української мови міститиме лише завдання з української мови (39 завдань з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді).

 

Додамо, що у завданнях ЗНО у 2021 році будуть використовуватися старі норми правопису (а не нові, які були прийняті у 2019 році).

 

 Водночас, дане нововведення, яке дозволяє майбутнім абітурієнтам не складати тести з української літератури, викликало палку дискусію в освітянських колах. Так, на переконання вченої ради Національного університету «Острозька академія» і всього професорсько-викладацького складу, сьогодні в Україні надзвичайно гострою є проблема формування єдиного громадянського суспільства. Саме тому для регіонів iз різним історичним досвідом глибоке вивчення письменницької спадщини могло б стати об’єднуючим фактором. 

«Українська література є фундаментальним засобом формування особистості громадянина з високим рівнем національної свідомості та культури, — наголосили викладачі у своєму листі до Міністерства освіти та науки.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com