Порошенко погрожує Брюсселю не приїхати на саміт Східного партнерства, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україну не влаштовує проект декларації, підготований до саміту Східного партнерства, що відбудеться найближчої п’ятниці у Брюсселі.

За інформацією Польського радіо, президент України Петро Порошенко попередив, що не прилетить до столиці Бельгії, якщо документ не змінять.

Для України ця декларація не дуже амбіційна. У ній говориться про визнання європейських прагнень країн Східного партнерства, однак, у той же час, не виходячи за рамки вже встановленої схеми. Документ не представляє, наприклад, європейської перспективи для України.

Крім того, оточенню президента не подобається посилання на декларацію лідерів Європейського Союзу з грудня 2016 року, що тоді писали з врахуванням вимог голландців і що мала переконати їх підтримати угоду про асоціацію ЄС з Україною. У документі говориться, що угода не веде до автоматичного членства України у Спільноті.

Для влади у Києві посилання на такі висновки є негативним і вона хоче більш позитивного послання.

Щоправда дипломати ЄС, з якими спілкувалося Польське радіо, сумніваються, що можна ще щось змінити саме у цьому розділі. Вони підкреслюють, що проти будь-яких, більш амбіційних стверджень виступають передусім Нідерланди.

За словами дипломатів, з роздратуванням у Брюсселі сприймають також погрози президента України про те, що його не буде на саміті Східного партнерства і скоріше ці погрози не сприймаються серйозно.

Слід додати, що вчора стало відомо про відмову президента Білорусі Олександра Лукашенка прийняти участь у саміті Східного партнерства.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть