Порошенко зриває створення антикорупційного суду, відтерміновуючи його ще на рік, — протестувальники

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент України Петро Порошенко зриває ухвалення закону про антикорупційний суд цього року.

Про це йдеться у повідомленні організаторів акції “Велика політична реформа”, оприлюдненій на сайті ЦПК.

Президент України вкотре за три дні вуличних протестів змінив власну позицію щодо антикорупційного суду і наразі демонструє небажання увалити необхідне законодавство для запуску роботи нової судової інстанції цього року, стверджують активісти. Аргументують свою заяву вони тим, що поведінка Порошенка та публічні заяви представників президента в Парламенті свідчать про те, що він хоче перекласти всю відповідальність за розробку законопроекту на парламент та Венеційську комісію.

Так, сьогодні Ірина Луценко, заступник фракції БПП і представник Порошенка в Раді заявила про плани передати новий законопроект президента на повторний розгляд Венеційської комісії перед ухваленням законопроекту в першому читанні. Таким чином, Президент України унеможливлює ухвалення закону про антикорупційний суд цього року і блокує створення суду щонайменше на рік, впевнені активісти.

В ЦПК пояснюють, що Україна вже отримала рекомендації Венеційської комісії та міжнародних партнерів щодо створення незалежного антикорупційного суду, апеляційної інстанції та добору антикорупційних суддів за вирішальної участі міжнародних донорів. «Якщо Президент має щирий намір почути і врахувати позицію Комісії та міжнародних партнерів, розробка законопроекту на основі їх рекомендацій є питанням юридичної техніки і не потребує додаткових консультацій. Тим більше, не потребує нового висновку експертів Венеційської комісії, що займе до 3 місяців.
Погодження позицій політичних фракцій має відбутися за процедурою другого читання законопроекту в парламенті, як це передбачено законом про регламент Верховної Ради», - йдеться у повідомленні.

Президент може потребувати додаткових порад Комісії лише у випадку, якщо він має намір відійти від попередніх рекомендацій та включити у свій проект закону норми, що суперечать стандартам Ради Європи.

Поза цим, запит на додаткову експертизу означатиме спробу використати Венеційську комісію у політичній грі з метою подальшого блокування створення антикорупційного суду, переконані організатори акції “Велика політична реформа”.

«З огляду на зазначене, вимагаємо від Президента України відмовитися від тактики та сьогодні оголосити дату подання його проекту закону в Парламент. Також звертаємося до спікера Парламенту Андрія Парубія із закликом не брати участі у махінаціях та підкилимних іграх Президента, не використовувати Венеційську комісію для шантажу парламентарів і політичного торгу», — резюмують активісти.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com