Постковідний синдром триватиме понад 12 тижнів - експерт МОЗ Дубров

|
Версия для печатиВерсия для печати

Постковідний синдром може тривати понад 12 тижнів від початку захворювання.

Про це заявив експерт МОЗ, президент ГО "Асоціація анестезіологів України", завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Дубров, повідомляє пресслужба МОЗ.

За його словами, симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова.

Найбільш типовими і частими скаргами пацієнтів є:

  • зміни на рентгенограмах або комп'ютерних томограмах органів грудної порожнини дуже часто вони субтотальні або взагалі тотальні. Після важкого перебігу хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки;
  • дискомфорт з боку серцево-судинної системи;
  • неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну і виражена слабкість.
  • когнітивні розлади - порушення пам'яті і функцій вищої нервової системи.

"Хоча на сьогодні немає чітких рекомендацій щодо медичного лікування постковідного стану, проте, більшість рекомендацій ЄС і США зводяться до відновної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але ряд пацієнтів з чіткими скаргами потребує додаткового обстеження і корекції, якщо це необхідно", - зазначив лікар.

Постковідний синдром може тривати понад 12 тижнів, - експерт МОЗ Дубров 01
Постковідний синдром може тривати понад 12 тижнів, - експерт МОЗ Дубров 02

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]