Поціновувача "руського миру", який репостив заклики до Путіна ввести війська, засудили до 3 років тюремного ув’язнення

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Приморський райсуд Маріуполя Донецької області призначив покакарання чоловікові, який робив репости зі сторінки «Рупор Новороссии» в мережі «Однокласники».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 вересня.

У вироку йдеться про кілька епізодів за жовтень-листопад 2018-го і квітень-червень 2020 року, коли обвинувачений робив поширював публікації в мережі «Одноклассники».

Його дії кваліфікуються як розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України (ч.1 ст.110 ККУ) і закликами до розв’язування воєнного конфлікту (ст. 436 ККУ).

У дописах є заклик до президента РФ Владіміра Путіна як «нашого» «истинного президента» та інших представників влади Росії ввести російські війська та «Ваши танки, самолеты и флот» на територію України, щоб захистити мирних мешканців Донбасу і російськомовне населення південно-східної частини України від утиску їх прав, від «кровавой, лживой, коррумпированной власти Киева», «фашистской бандерской власти Киева!» та застосувати проти них артилерію та авіацію.

Одна із публікацій містить зображення мапи України, де Харківська, Луганська, Донецька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області та АР Крим перебувають під кольорами прапору і герба Російської Федерації.

 

У суді хлопець провину не визнав, та пояснював, що зареєструвався у соцмережі «Однокласники» для прослуховування музики, гри, спілкування з друзями і надсилання їм подарунків. У 2014 році, у зв`язку з ситуацією, що склалася в Україні, в мережі з’явилися групи, зокрема, такі як «Новороссия». Він начебто підписався на такі групи, щоб володіти інформацією, як з українського боку, так і з не українського. Обвинувачений переконував, що просто ділився записами з групи, навіть не вчитувався у їх зміст.

Суд зазначає, що в Україні діє презумпція знання законодавства — обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Цей обов`язок закріплений в частині 1 статті 68 Конституції України. Обов`язок додержання законів передбачає і обов`язок їх знати. З цього положення і випливає загальновідома формула: незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Проживаючи на території України обвинувачений зобов`язаний знати і дотримуватись чинного законодавства. Суд зауважує, що з 2014 року в країні склалося непросте суспільно-політичне явище, пов’язане з розв’язанням суперечностей між національними й соціальними групами, на сході України триває збройний конфлікт.

Про заборону публічних закликів до війни та розв`язання воєнного конфлікту говорять та пишуть ЗМІ. Хоча обвинувачений і посилається, що розміщені матеріали в мережі «Однокласники» зроблені ним без умислу, але такі твердження спростовуються його діями. Так, маючи можливість скористатися політикою конфіденційності, він не обмежив доступу в соцмережі на свою сторінку. До того ж суд звертає увагу на систематичність розміщення матеріалів, що свідчить, що в діях обвинуваченого був прямий умисел на розповсюдження матеріалів із публічними закликами до війни та воєнного конфлікту.

 

Суд визнає вину чоловіка доведеною і призначає йому 3 роки ув’язнення.

При цьому суд вважає, що немає підстав для звільнення засудженого від відбуття покарання з випробувальним терміном. Адже скоєні злочини містять підвищений ступінь суспільної небезпеки. Бойові дії на території Донецької та Луганської областях тривають понад 7 років, в ході яких загинула велика кількість громадян України про що не міг не знати обвинувачений, між тим він протягом значного часу продовжував розміщувати тексти та коментарі із закликами до ведення війни та зміни територіальної цілісності України.

Після набрання вироком законної сили чоловіка мають направити до місця відбування покарання. Наразі підсудний не має запобіжного заходу.

Вирок ухвалив суддя Приморського райсуду Маріуполя Дмитро Д’яченко.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]