Позов про заборону Президенту говорити недержавною мовою розглянуть знову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Велика палата Верховного суду повернула до суду першої інстанції для продовження розгляду позов з проханням зобов’язати Президента України Володимира Зеленського утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території країни.

Відповідну постанову 6 листопада 2019 року ухвалила Велика палата Верховного суду в адміністративній справі за позовом до Президента Зеленського, зазначає Укрінформ.

"Ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12 серпня 2019 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду", - йдеться в постанові (позови до Президента розглядає Касаційний адміністративний суд Верховного суду - ред).

Позивач обґрунтовував свої вимоги тим, що виступ Президента України Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 російською мовою порушив його права у сфері застосування державної української мови, а також його "законний інтерес у логічно-смисловому зв’язку з поняттям «конституційного права», передбаченого частиною другою статті 19 Конституції України".

Позивач також стверджував, що всупереч статті 24 Конституції Президент України створив привілеї за мовною ознакою для однієї із національних меншин України, що призводить до розпалення міжнаціональної ворожнечі та міжнаціональних конфліктів за мовною ознакою і створює реальну загрозу територіальній цілісності України та її недоторканності.

У цій справі суд першої інстанції визначив, що первинна позовна заява не містить обґрунтувань, чим саме дії Президента, про які йдеться в позовній заяві, спричинили порушення прав, свобод та інтересів позивача. Відтак суд підсумував, що права чи інтереси, які потребували судового захисту, не виникли.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду ухвалою від 29 липня 2019 року позовну заяву залишив без руху з тих підстав, що всупереч вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не обґрунтував, які саме його права/інтереси якими повноваженнями Президента України порушені.

Водночас Велика палата Верховного суду вирішила, що суд першої інстанції внаслідок неправильного застосування норм процесуального права дійшов помилкового висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачеві.

Постанова Великої палати Верховного суду набула законної сили з дати її прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Читайте також: "Євросолідарність" виграла суд у NewsOne щодо свободи висловлювань депутатів

Як повідомлялося, наприкінці травня правозахисник Сергій Мельничук звернувся до Верховного суду, в якому попросив визнати як протиправний виступ Президента Володимира Зеленського 23 травня 2019 року недержавною мовою на форумі інтернет-діячів iForum.

Зокрема, він просить Верховний суд: визнати спілкування Президента України Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum недержавною мовою – протиправним; зобов’язати Президента Зеленського утриматися від спілкування недержаною мовою на всій території України при здійсненні повноважень Президента України.

Правозахисник Сергій Мельничук родом із Луганська, він є лауреатом премії Олекси Гірника та автором книжки «Моя боротьба за мову».

«Аргумент»


В тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]