Прем’єр Росії Мєдвєдєв запропонував припинити рахувати ВВП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Стурбовані нездатністю російської економіки прискоритися відповідно до так званих президентських указів, російські чиновники готують радикальну реформу макроекономічної статистики, дані якої до 2024 року повинні показати дворазове скорочення бідності і входження Росії в топ-5 економік світу.

Відповідні пропозиції щодо методик статистичних обрахунків вже подали ключові міністри, пише finanz.ru.

Далі за всіх пішов глава уряду Дмітрій Мєдвєдєв, що не виключив повної відмови від традиційного розрахунку валового внутрішнього продукту - головного показника, що оцінює розмір економіки.

Справа в тому, що статистика знаходиться «в певному тупику», заявив Мєдвєдєв,на гайдарівському форумі в Москві.
«Всі задаються питаннями, як тепер правильно рахувати валовий внутрішній продукт і чи треба взагалі його рахувати. Може, пора відмовитися від цього показника, щоб адекватно відобразити стан економіки? », - задався питанням прем'єр (цитати з Reuters).

За його словами, зміни можуть знадобитися також в митній статистиці і міжнародних розрахунках.

Видання нагадує, що у 2012 році в маніпуляціях з макростатистикою звинуватили Аргентину: МВФ розглядав можливість застосування санкцій до країни з-за того, що офіційні дані про інфляцію не відповідали оцінками незалежних експертів. Пізніше влада країни це визнала, скорегувавши статистику, а курс песо обвалився.
«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com