Президент Польщі нагородив діячів акнтикомуністичного підпілля

|
Версия для печатиВерсия для печати

У 37-мі роковини впровадження воєнного стану, президент Польщі Анджей Дуда нагородив заслужених діячів акнтикомуністичного підпілля. Врочистості відбулися у Президентському палаці.

Про це повідомляє Польське радіо. Згадуючи жертв воєнного стану, Анджей Дуда наголосив, що зло повинно бути покараним:

«Якщо хтось думає, що ми забули або вибачили, що ми применшуємо або вважаємо, що нічого не сталося – він глибоко помиляється. Ми все чудово пам’ятаємо і вважаємо, що те зло треба усунути і розчавити. І я це вам обіцяю».

Президент Польщі нагородив діячів «Солідарності», а також юристів, котрі надавали фахову допомогу репресованим.

37 років тому, у ніч з 12 на 13 грудня 1981 року, на підставі указу Державної ради Польської Народної Республіки, на прохання Військової ради національного порятунку, яку очолював генерал Войцєх Ярузельський, на терені усієї Польщі був введений воєнний стан. Його метою було придушення суспільних протестів та згортання демократичних процесів, започаткованих у серпні 1980 року. Вони загрожували тривалості комуністичної системи та збереженню влади керівною Польською об’єднаною робітничою партією (PZPR).

Під час воєнного стану, за різними даними, загинуло від кількадесяти до ста осіб. За інформацією Інституту національної пам’яті Польщі, було інтерновано 10 тис. людей. Багатьох інших репресували, вигнали з роботи, відрахували з університетів, а за іншими встановили нагляд комуністичних органів безпеки. Приблизно мільйон поляків були змушені емігрувати з країни.


 

 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com