Президент Порошенко розповість в ООН про припинення дружби з Росією

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент України Петро Порошенко наступного понеділка, 24 вересня, вирушає до США, де візьме участь в роботі сесії Генеральної асамблеї ООН.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Порошенко доручив, щоб нота України про припинення Договору про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією була поширена як офіційний документ Генеральної асамблеї ООН для «того, щоб ні в кого не залишалося сумніву, що Україна остаточно відійшла від Радянської імперії і Російської імперії».

«За моїм дорученням сьогодні Міністерство закордонних справ України офіційно вручило Російській Федерації ноту про непродовження Договору про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією. Бо те, що є зараз у нас – дружбою назвати точно язик не повертається... Це є незаконна анексія Криму, це є агресія проти суверенної і незалежної Української держави і українського народу з боку країни-агресора Російської Федерації», – цитує сказане президентом  під час вручення 10-мільйонного українського біометричного паспорту в центрі надання адміністративних послуг його прес-служба.

Київ надіслав Москві ноту про відмову від пролонгації договору про дружбу. Про це 21 вересня повідомив на брифінгу в Києві міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

В Міністерстві закордонних справ Росії небажання України подовжувати договір назвали «антиросійським чадом» і «деструктивними кроками».

Договір про дружбу між Україною і Росією був підписаний 1997 року і нині є чинним. Він, серед іншого, передбачає, що сторони «поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів», а також «будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги до суверенної рівності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою».

Документ був укладений на термін у десять років; у 2008 році його дію було автоматично продовжено. Щоб припинити дію договору, Україна має офіційно сповістити Росію не пізніше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду – тобто до 30 вересня 2018 року.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com