Програма модернізації оборонного комплексу зірвана – НАКО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Бюджетна програма Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості з модернізації оборонно-промислового комплексу станом на жовтень виконана лише на 221 млн грн із запланованих 2,53 млрд грн, або на 9%.

про це повідомляє Незалежна атикорупційна комісія з посиланням на відповідь Державної казначейської служби на запит.

За даними Громадської організації, у межах цієї програми за бюджетні кошти мали провести понад 20 дослідно-конструкторських робіт з виготовлення бронетанкової та авіаційної техніки, ракетного озброєння та боєприпасів, продуктів спеціальної хімії, а також створити одну інформаційну систему. 

У паспорті програми проведення однієї конструкторської роботи оцінюється в 102 млн грн.

Таким чином, підкреслюють у НАКО, за фактично витрачені протягом року 221 млн грн міністерство могло провести лише дві заплановані роботи. 

Деталі робіт не розголошуються, адже кошти в рамках бюджетної програми модернізації ОПК витрачаються під грифом "таємно".

НАКО звернулася до Мінстратегпрому із запитом пояснити низький відсоток виконання бюджетної програми модернізації, але за упродовж тижня відповіді не отримала.

Повідомляється, що в у попередні роки ця програма виконувалась Міністерством економіки і станом на жовтень 2020 року була виконана на 517 млн (20%) із запланованих 2,53 млрд грн, а на жовтень 2019 року – на 985 млн (41%) із запланованих 2,42 млрд грн. 

Разом з тим, під час виконання програми у минулих роках виникла дебіторська заборгованість перед держпідприємством "Безпека", що нині входить до сфери управління Мінстратегпрому і здійснює функцію замовника робіт у цій бюджетній програмі.

Йдеться про 14 млн грн боргів державного порохового заводу "Зірка" та 454 млн грн державної холдингової компанії "Артем", яка виробляє боєприпаси.

Борги останньої компанії з’явились ще під час виконання контрактів 2017 року.

За даними НАБУ, у той час директор державного підприємства "Безпека" вступив у змову із чиновниками Мінекономіки, щоб залучити іноземну компанію Gray Fox Logistics для поставки стратегічно важливої лінії для виготовлення снарядів калібру 152 і 155 міліметрів. ХК "Артем" внесла передоплату у розмірі 217 млн грн, проте обладнання так і не отримала. 

Цього року Мінстратегпром передбачив у власному бюджетному запиті на виконання програми модернізації ОПК понад 7,5 млрд гривень до 2024 року включно.   

Раніше НАКО повідомила, що Міноборони планує витратити таємно понад 95 млрд грн на модернізацію озброєння та військової техніки.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]