Прокуратура Молдови направила до суду першу справу про викрадення Чауса

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю і особливих справ (PCCOCS) Молдови завершила кримінальне розслідування і направила до суду справу за обвинуваченням громадянина Молдови у викраденні колишнього українського судді Миколи Чауса в квітні цього року.

Про це йдеться в пресрелізі прокуратури, повідомляє Moldrpes.

За інформацією відомства, обвинуваченому 30 років, він проходив військову службу в національних спецпідрозділах. Повідомляється, що він працював в Україні охоронцем, коли в лютому був завербований групою людей, які згодом брали участь у злочинній діяльності.

У прокуратурі вказують, що після повернення в Молдову чоловік зібрав додаткову інформацію про місце проживання, спосіб життя і щоденні маршрути членів сім'ї колишнього українського судді Чауса, яку передав замовникам.

Крім того, за ініціативою організаторів він орендував кілька об'єктів власності, купив три транспортних засоби і надав їх особам, які скоїли злочин.

За даними прокуратури, особи, з якими працював обвинувачений, прибули з-за меж країни і використовували транспортні засоби, в тому числі, для викрадення двох осіб одночасно (колишнього судді і його охоронця) і щоб завадити переслідуванню.

Повідомляється, що обвинувачений тримався під вартою з травня 2021 року, а нещодавно уклав угоду про визнання провини і співпрацю зі слідством, після чого був поміщений під домашній арешт під наглядом поліції із застосуванням ряду обмежувальних заходів.

Як зазначається, ця справа була відокремлена від основної, яка стосується інших додаткових матеріалів, щодо яких ведеться розслідування.

Згідно з кримінальним законодавством Республіки Молдова, викрадення двох або більше осіб карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років.

Як повідомлялося, у серпні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили суддю Чауса в отриманні хабара в розмірі 150 тис. дол.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України і переховувався в Молдові. 3 квітня цього року адвокат Чауса Юліан Балан заявив, що група невідомих озброєних чоловіків викрала екссуддю в центрі Кишинева.

30 липня українські ЗМІ повідомили про те, що Чауса виявили в селі у Вінницькій області - нібито житель села Мазурівка сказав поліції, що Чаус перебуває в цьому населеному пункті. Після цього поліція затримала екссуддю, але його пізніше нібито "перехопили" співробітники СБУ і вивезли в невідомому напрямку.

Згодом в СБУ заявили, що діяли в рамках закону і своїх повноважень, оскільки розслідують викрадення екссудді та незаконне переправлення його через державний кордон.

У НАБУ ж наполягали на передачі їм Чауса, обвинуваченого в корупції.

4 серпня ВАКС обрав Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з електронним браслетом.

САП подала апеляційну скаргу на це рішення суду. Прокуратура наполягає на обранні Чаусу запобіжного заходу у вигляді арешту без права на внесення застави.

На фото: Суддю Чауса знайшли майже голим у селі на Вінниччині (ФОТО)

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]