Прокуратура розслідує закупівлю білоруських тролейбусів за 72 мільйона, які розіграли фірми екс-нардепа

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Поліція та прокуратура розслідують закуплю комунальним підприємством «Дніпровський електротранспорт» 13 тролейбусів за 72,43 млн грн. та придбання у підприємців запчастин для трамваїв за 43 млн грн. Про це йдеться в ухвалі Індустріального райсуду Дніпра від 17 лютого.

Як повідомив сайт  "Наші гроші" У листопаді 2017 «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міськради за результатами тендеру замовив ТОВ «БКМ-Україна» 13 низькопідлогових тролейбусів АКСМ-321 на 100 осіб виробництва заводу «Белкоммунмаш» (Білорусь) по 5,57 млн грн. Вони повинні бути пристосовані для пасажирів з обмеженими можливостями, мати автономний хід 1 км, систему кнілінгу, кондиціонери в салоні й кабіні, інформаційну систему, відео реєстратор, рідкокристалічний дисплей у водія.

Єдиним конкурентом із тролейбусами тієї ж моделі було луцьке ТОВ «Агротехніка». Згідно з ЄДР, кінцевим бенефіціаром обох підприємств є одна людина – Сергій Мартиняк.

Тролейбуси повинні були поставлятись на підставі заявки покупця, підписаного сторонами, протягом 30 календарних днів з моменту здійснення покупцем 30% попередньої оплати від вартості замовленого. Згідно з додатковою угодою, термін дії договору було продовжено до 30.07.2018.

Слідчі зазначили, що на порталі «Прозорро» відсутні відомості щодо виконання умов договору. Це свідчить про можливі порушення КП «Дніпровський електротранспорт» в ході проведення аукціону та укладення договору.

4 лютого правоохоронці побували на території комунального підприємства, щоб оглянути 13 тролейбусів, та встановили, що на виконання згаданого договору тролейбуси АКСМ-321  не поставлялись. Цю інформацію підтвердили начальник депо №1 та начальник юридичного відділу КП «Дніпровський електротранспорт». Водночас, тролейбуси АКСМ-321 у комунальників все таки є, проте встановити підстави їх поставки КП «Дніпровський електротранспорт» не вдалось.

Слідчі також з’ясували, що для здійснення своїх злочинних намірів посадові особи комунального підприємства використовували реквізити групи пов’язаних фізичних осіб підприємців.

Раніше було встановлено 9 фізичних осіб-підприємців, які у 2016-2018 рр. стали переможцями держзакупівель, які проводив «Дніпровський електротранспорт», щодо «Запасних частин залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху» на загальну суму 52,4 млн грн. (в ухвалі суду від 17 лютого вже йдеться про 43 млн грн.).

Протягом трьох років КП «Дніпровський електротранспорт» купував запчастини у невстановлених осіб, але для легалізації та маскування незаконного отримання запчастин за документами нібито скуповувались у ФОПів. При цьому, види діяльності підприємців не мають жодного відношення до згаданого виду держзакупівель.

Слідчі вважають, що існує необхідність проаналізувати поставлений КП «Дніпровський електротранспорт» товар, щоб з’ясувати його особливості та індивідуальні ознаки, що дозволить встановити виробників товару та направити запити виробникам на підтвердження виробництва та продажу товарів підприємцям. Крім того, необхідно допитати всіх не допитаних ФОПів стосовно обставин закупівлі ними товарів та подальшої їх поставки КП «Дніпровський електротранспорт». Тому правоохоронці звернулись до суду с клопотанням продовжити строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Суд клопотання задовольнив.

Луцька фірма «БКМ-Україна» належить ВАТ «Керуюча компанія холдингу «Белкоммунмаш» (Білорусь) і ТОВ «Джерела» екс-нардепа з групи «Воля народу» Сергія Мартиняка та Іванни Мартиняк. Директор – Микола Романюк.

Засновниками ТОВ «Агротехніка», бенефіціар якого Мартиняк, є польське ТОВ «Рістерс» та Сергій Горлач.

Комунальне підприємство «Дніпровський електротранспорт» з 2016 р. очолює Володимир Кобець.

У 2018 році мер Дніпра Борис Філатов піарився на поставках білоруських тролейбусів у місто.

«Аргумент»

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]