Прокуратура втретє закрила справу «Роттердам+»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко, котрий уже двічі закривав справу «Роттердам+», зробив це втретє.

У Національному антикорупційному бюро пообіцяли знову оскаржити це рішення і наполягати на заміні старшого групи прокурорів САП, які здійснюють процесуальне керівництво у справі, зазначає ZN.ua.

«За межами здорового глузду: сьогодні прокурор Пономаренко втретє закрив справу «Роттердам+». І це незважаючи на той факт, що попередні його рішення аналогічного змісту скасовувалися прокурором вищого рівня і судом, які погодилися з позицією детективів, оцінку справі має дати суд», - йдеться в повідомленні пресслужби НАБУ, поширеному ввечері в п'ятницю, 9 квітня.

НАБУ закликало генпрокурора Ірину Венедіктову все ж розглянути питання про призначення нового старшого групи замість прокурора Пономаренка «з урахуванням очевидної заангажованості і необ'єктивності» останнього.

У Бюро дорікають прокуророві Пономаренку за спроби заблокувати передачу справи «Роттердам+» до Вищого антикорупційний суд. Саме суд, а не прокуратура, має поставити крапку в згаданій справі, підкреслили в НАБУ. В якості аргументу Бюро посилається на рішення суду про скасування постанов прокурора Пономаренка як «незаконних та необґрунтованих».

«Ми переконані, що вирішення долі «Роттердам+» поза судовим процесом не відповідатиме законним інтересам суспільства і держави. Ця справа є однією з найбільш значущих для України, і про необхідність її завершення неодноразово заявляли вищі посадові особи. Тому давати оцінку повинен саме суд у змагальному процесі», - підсумували в НАБУ.

 

У листопаді минулого року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила апеляційне провадження у справі "Роттердам +" в зв'язку з відмовою від скарги.

Наприкінці серпня САП зняла всі підозри, висунуті раніше в ході розслідування справи "Роттердам+".

У березні 2017 го НАБУ початок кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Воно було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем). Розслідуванням було встановлено, що глава і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, збільшувала вартість вугілля. Таким чином вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

З запуском нового ринку електроенергії, який відбувся 1 липня 2019 року, методика формування оптово-роздрібної ціни на електроенергію, більш відома як формула "Роттердам+", припинила своє існування.

Тривають розгляд справи «Роттердам+» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, котрий цю справу веде. 

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]