Прокурор САП Кричун в справі про розкрадання 14,5 млн вимагає сплати штрафу в 17 тис.

|
Версия для печатиВерсия для печати

Півтора року тому правоохоронці затримали чиновника, який відповідав за державні кошти на розробку літаків для заводу “Антонов”. Тоді Арсену Ісаакяну за завдання державі збитків на 14,5 мільйонів гривень загрожувало від 8 до 12 років тюрми. Тепер же, коли справа опинилася у руках антикорупційної прокуратури, держава хоче від екс-чиновника лише сплати штрафу у розмірі 17 тисяч гривень.

Про це пишуть розслідувачі проекту Слідство.Інфо.

Літак АН-140 був створений на заводі “Антонов” за часів незалежності – перший політ новий літак здійснив у вересні 1997 року. А вже наступного року уряд дав державному підприємству “Антонов” 16 мільйонів гривень на проект АН-140. Новому літальному апарату треба було пройти випробування для отримання сертифікату якості.

Уже за кілька років літак почали випускати серійно, і на сьогодні збудували 36 бортів.

Але повернімося до 16-ти мільйонів урядової допомоги. Вона не була безповоротною. Оскільки допомога надавалася держпідприємству “Антонов”, яке у ті часи непогано заробляло, Кабмін розраховував отримати ці гроші назад.

Сама угода про надання допомоги у розробці літака укладалася між двома підприємствами – “Антонов” та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою (скорочено – ДІФКУ). Завод отримав гроші у 1998 році, і вже за три роки мав повернути їх назад в інноваційну держустанову. Однак авіапідприємство гроші не повернуло.

У 2015 році Арсен Ісаакян, який на той момент виконував обов’язки директора ДІФКУ, вирішує продати так зване право вимоги на 16 мільйонів гривень приватній компанії. Іншими словами, якщо раніше ДІФКУ мала право вимагати повернення багатомільйонного боргу від заводу «Антонов», то тепер це право вони продали приватній компанії. Більше того, держкомпанія продала це право вимоги лише за 1,5 мільйона гривень. Не складно порахувати, що через такий продаж держава втратила близько 14,5 мільйонів гривень.

Саме через цю невигідну для бюджету угоду 18 лютого 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) затримали Арсена Ісаакяна. Його арештували та посадили у СІЗО. Чоловіка звинувачували у розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, йому загрожувало від 8-ми до 12-ти років ув’язнення із конфіскацією майна.

 Утім, недовзі в судовому процесі почали відбуватись дивні речі. Після кількох місяців перебування в СІЗО Арсену Ісаакяну змінюють запобіжний захід на більш м’який — домашній арешт. А розгляд у суді починає суттєво затягуватися: з червня 2017-го року до вересня 2018-го справу переносили аж п’ять разів.

Обвинувачення у справі розтрати мільйонів на літаки представляв скандально відомий прокурор антикорупційної прокуратури Василь Кричун. Саме він нещодавно закрив “справу рюкзаків Авакова”, у якій проходив син міністра внутрішніх справ. Сина Арсена Авакова підозрювали у змові з посадовцем МВС під час закупівлі неякісних рюкзаків для потреб Національної гвардії.

У 2018 році з’ясовується, що прокурор САП Василь Кричун попросив суд замінити обвинувальний акт на новий, згідно з яким Арсену Ісаакяну інкримінували вже іншу, значно м’якшу кваліфікацію – “зловживання владою або службовим становищем”.

На цьому Кричун не зупинився, та під час засідання у вересні 2018 року пішов на ще один сумнівний крок. Він оголосив, що держава готова укласти угоду з обвинуваченим Ісаакяном. Умови такої угоди вигідними для країни не назвеш. За завдання збитків бюджету в понад 14 мільйонів гривень прокурор САП просить про умовний термін для обвинувачуваного та штраф — 17 тисяч гривень.

Потерпілою стороною у цій справі є інноваційна держустанова — ДІФКУ, оскільки саме вона залишилася без 14,5 мільйонів гривень, і у будь-який спосіб хоче їх повернути.

Слідство.Інфо зустрілося з прокурором Василем Кричуном, щоб з’ясувати, чому держава не наполягає у даній справі на поверненні грошей та не хоче покарати винного у їхньому зникненні. Прокурор запевняє, що кваліфікував злочин правильно — це все-таки зловживання владою чи службовим становищем, а не розтрата держмайна, як було на початку. Рішення своє також захищає — мовляв, саме укладення такої угоди гарантувало би для сторони обвинувачення швидке завершення судового розслідування і винесення обвинувального вироку. “Саме цей вирок мав би забезпечити скасування у судовому порядку цього договору відчуження і таким чином повернення права майнової вимоги до ДІФКУ» – говорить Василь Кричун.

Для розуміння відповіді прокурора, варто пояснити, що паралельно з кримінальним провадженням щодо Арсена Ісаакяна триває судовий розгляд справи щодо повернення права вимоги на 16 мільйонів ДІФКУ. Саме про це згадує прокурор та вказує, що такий вирок у його справі щодо Ісаакяна допоміг би ДІФКУ у господарському суді.

Однак чи так це насправді? Очевидно, що  прокурор Василь Кричун не може знати, як саме буде розвиватись суд в абсолютно іншій справі, як і не може знати, як на інший суд вплинуть ті чи інші обставини.

Слідство.Інфо також намагалося поспілкуватися з Арсеном Ісаакяном після одного з недавніх судових засідань. Він проігнорував питання журналістів. Захист Ісаакяна стверджує, що у нього проблеми зі здоров’ям, тому йому ніяк не можна потрапляти у в’язницю.

Судові засідання у цій справі мають продовжитися у грудні. Та враховуючи позицію антикорупційної прокуратури, яка представляє державу у цьому процесі, великої зацікавленості повернути втрачені мільйони державі немає.


В тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]