Прокурор зачитав обвинувачення Насірову, суд продовжить розгляд справи у грудні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вищий антикорупційний суд оголосив перерву до 3 грудня у розгляді справи щодо ексголови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Ігор Строгий, повідомляє Укрінформ.

"Перерва оголошується до 3 грудня до 15-ї години", - сказав Строгий.

Під час засідання у вівторок, 19 листопада, прокурор САП Роман Симків оголосив короткий зміст обвинувального акта, на 4 сторінки.

Прокурор САП Роман Симків зачитав у Вищому антикорупційному суді короткий зміст обвинувального акта у справі ексголови ДФС Романа Насірова, якому інкримінують незаконне відстрочення сплати податків компаніям ексдепутата Олександра Онищенка.

Симків зачитав 4 сторінки обвинувального акта. У ньому зазначається, що загалом Насіров прийняв "за пособництва Володимира Новікова на виконання досягнутої з Онищенком злочинної змови" 327 рішень, "економічно та документально необґрунтованих" щодо відстрочок. Внаслідок цих рішень державі було завдано збитків на суму 2 млрд 19 млн 146 тис. 516 грн.

У "Центрі протидії корупції" зазначають, що прокурори встигли оголосити обвинувачення за 10 хвилин. 

Насіров, у свою чергу, заявив, що свою винуватість не визнає, як і цивільний позов представників потерпілої сторони - Укргазвидобування. Водночас він запевнив суд у готовності давати покази.

Далі промову оголосив прокурор САП Андрій Перов. Зараз з промовами виступають Насіров і його захисники.

Ексголову ДФС Романа Насірова затримало НАБУ 2 березня 2017 року в рамках розслідування "газової справи" ексдепутата Олександра Онищенка, проте через два тижні Насірова відпустили під заставу у розмірі 100 млн грн.

Насіров обвинувачується у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364) та службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу).

За версією слідства, в період 2015-2016 рр. він дозволив компаніям депутата Онищенка не сплачувати державі рентну плату за користування надрами. Ці дії Насірова, за даними слідства, завдали державі збитків на суму понад 2 млрд гривень.

31 січня 2018 року Насіров був звільнений з посади голови ДФС, проте 11 грудня Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення поновити його на цій посаді. Кабмін оскаржив це рішення.

4 березня 2019 року Шевченківський райсуд Києва за власної ініціативи зменшив Насірову розмір застави зі 100 мільйонів гривень до 36 мільйонів.

27 вересня Центр протидії корупції повідомив, що Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував усі рішення судів попередніх інстанцій, які приймалися на користь Насірова.

Справу Насірова передали з Шевченківського райсуду у Вищий антикорупційний суд.

Вищий антикорсуд 8 листопада провів підготовче засідання у справі Насірова і призначив перше засідання з розгляду справи по суті на 19 листопада.

Варто зазначити, що 7 грудня 2017 року, ще під час першого розгляду справи у Шевченківському суді, прокурори САП почали зачитувати повний текст обвинувального акта, який складається з 774 сторінок. Зачитування тривало багато місяців.

У вересні 2019 року парламент проголосував зміни до законодавства, і наразі частина друга статті 347 КПК передбачає, що судовий розгляд справи починається з оголошення прокурором короткого викладу обвинувального акта.

Але, згідно частини четвертої цієї ж статті, суд, з урахуванням розумних строків, може обмежити тривалість оголошення прокурором короткого викладу обвинувального акта.

На початку розгляду цієї справи ще у Шевченківському райсуді Києва під час одного із засідань прокурор САП Андрій Перов зазначив, що якби у суді було зачитано скорочену версію обвинувального акта, то це б зайняло 1-2 засідання, оскільки скорочена версія складалася з 70 сторінок.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]