Протести в Грузії очолила група молоді без політичного досвіду

|
Версия для печатиВерсия для печати

Антиурядові протести в Тбілісі тривають вже два тижні. Вперше в історії країни їх очолюють не політики, а представники громадянського суспільства. Причому конкретного лідера у безстрокових протестів, які проходять в Тбілісі з 20 червня, немає - виступи очолила група молоді без політичного досвіду.

Одна з організаторів - блогер Саломе Баркер. Вона розповідає, як ретельно готують кожен мітинг: аналізують інформацію, планують виступи і акції. І тим не менше, багато рішень приймаються спонтанно, йдеться в репортажі видання Настоящее время.

"Кожен робить те, що може подужати. Рішення приймаються на рівні, навіть не знаю, може бути 15 або 10, а може 20 осіб. Іноді якісь рішення приймають п'ять чоловік, іноді взагалі двоє. Буває, що ми не можемо прийти до єдиної думки і тоді проводимо голосування", - розповідає Саломе.

Зустрічі організаторів проходять в їх квартирах, в кафе і просто на вулиці. Ресурси протестуючих мінімальні: на покупку необхідної атрибутики та оренду апаратури скидаються самі. Але вже вдалося домогтися значних поступок з боку влади - задоволені три їхні вимоги з чотирьох: відправлений у відставку спікер парламенту, звільнені всі затримані під час розгону учасники акції, уряд погодився на проведення наступних парламентських виборів по прямій, пропорційній виборчій системі.

"Ми придумали собі таку роботу - служити країні, - каже Саломе Баркер. - Я думаю, що роблю зараз найкращу і найправильнішу річ в моєму житті. В цьому році мені виповнюється 30, і нічого більше правильного я до цього не робила. Як кажуть нам досвідчені політики, наш протест - безпрецедентно завзятий, без жодних наметів, ночівель на площі, без зайвих мук. Ми просто приходимо туди і йдемо, як ніби на роботу ".

Ще один з організаторів і спікер Шота Дігмелашвілі - журналіст, громадський активіст. Як і інші лідери протесту, він з покоління, для якого Росія - одна з найбільш закритих для грузин країн, а політика Москви - це, в першу чергу, серпень 2008 року, ембарго на грузинську продукцію, депортація грузинських громадян.

"Зараз дуже важливий час для Грузії. Людьми рухають патріотичні мотиви: вони намагаються витягнути країну з цього болота. Пора вже і правда подумати прагматично: у якій країні ми хочемо ростити наших дітей", - каже Шота Дігмелашвілі. За його словами, нинішня маніфестація відрізняється від інших тим, що у протестувальників є конкретні вимоги, які вони не редагують, нічого в них не додають і не прибирають.

Остання вимога учасників протестів - відставка глави МВС Георгія Гахара. Саме його вони вважають відповідальним за жорсткий розгін мітингу 20 червня. Тоді поліція застосувала сльозогінний газ, водомети і гумові кулі, постраждали 240 осіб, в тому числі 80 силовиків, близько 30 журналістів. Двоє учасників акції втратили очі одна людина досі залишається у важкому стані. Дії поліції влада називає легітимними і пропорційними. Але протестувальники обіцяють не розходитися до тих пір, поки глава МВС не буде відправлений у відставку, а співробітники поліції, які застосували силу, - покарані.

20 червня депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов відкрив сесію Міжпарламентської асамблеї православ'я, що проходила в Тбілісі, сидячи в кріслі спікера парламенту Грузії. Це викликало невдоволення присутніх депутатів. Депутати від опозиційних партій блокували трибуну, не дозволивши російській делегації повернутися в зал засідання. Російська делегація покинула будівлю в супроводі охорони. В результаті перед будівлею парламенту зібрався стихійний мітинг, який пізно вночі жорстоко розігнала поліція.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]