Путін: Росії слід «готуватися і бути готовою» до відмови у доступі до глобального інтернету

|
Версия для печатиВерсия для печати
Росії слід «готуватися і бути готовою» до відмови у доступі до глобального інтернету, заявив президент РФ Володимир Путін на зустрічі з журналістами в Кремлі.
 
Про це повідомляє finanz.ru. Інтернет, за словами Путіна, є винаходом спецслужб Заходу. «Вони ж там сидять і все слухають, бачать і читають, що ви говорите, і накопичують оборонну інформацію», - пояснив президент.
 
У цьому сенсі відключення Росії від світової мережі «їм самим завдасть колосального збитку» не тільки економічно, але й політично, проте такий сценарій, «теоретично можливий», підкреслив президент.
 
Тому Росія, за словами Путіна, повинна створювати автономний інтернет - «такі сегменти, які ні від кого не залежать». «Це абсолютно очевидно, - сказав Путін. - І технологічно, звичайно, це ж можна зробити».
 
Путін пообіцяв, що запропоновані зміни в російському законодавстві не призведуть до автоматичного відключення від глобальної мережі.
 
«Ми ж не збираємося самі себе відключати, - запевнив він. - Але якщо вони додумаються до цього, повторюю, збиток для них буде дуже великий, якщо не сказати колосальний. По всіх напрямках, і по лінії спецслужб, і по лінії економіки, і політики. Але треба мати на увазі, що теоретично це можливо, і бути до цього готовими, готуватися, в усякому разі ». 
 
«Ну і взагалі, чим більше суверенітету у нас, в тому числі в цифровій сфері, тим краще», - резюмував президент.
 
Нагадаємо, Путін ще в листопаді 2017 року зажадав зайнятися розробкою автономних систем управління інтернетом, які б позбавили мережу від «домінування» США.
 
Мінкомзв'язку разом з міністерством закордонних справ було доручено домовитися з країнами БРІКС щодо створення де-факто паралельного інтернету - власної системи кореневих серверів доменних імен (DNS), яка б «дублювала» вже існуючу, була б незалежна від контролю міжнародних організацій і захищала б в тому числі російських користувачів від «цільових впливів».
 
Через рік з'явився закон «про суверенний інтернеті», який вимагає не тільки забезпечити можливість автономної роботи рунета і мінімізувати передачу за кордон даних російських користувачів, а й вводить жорсткий контроль за трафіком всередині РФ, розширюючи функції Роскомнадзора.
 
Так, відповідно до закону, весь трафік усередині Росії повинен проходити через точки обміну, схвалені РКН. Для цього мобільні оператори та інтернет-провайдери повинні встановити на своїх мережах обладнання, за допомогою якого відомство зможе втручатися в потоки трафіку, а також блокувати заборонені ресурси.

В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com