Путін в Сочі вербував африканських лідерів в «русскій мір»

|
Версия для печатиВерсия для печати

23—24 жовтня на головному російському чорноморському курорті відбувся саміт Росія—Африка. Це перший в історії російсько-африканських відносин захід такого рівня, на якому біли присутні 43 лідери африканських країн, а ще 11 були представлені на міністерському рівні.

Про це пише Україна молода.
В останні роки Росія активно нарощує свою експансію в Африку в політичній, економічній та військовій галузях. Один із головних напрямів співробітництва РФ з африканськими країнами — поставки зброї. Найбільше російської зброї купують Алжир, Єгипет та Ангола. За даними Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI), на РФ припадає 49% поставок зброї до країн Північної Африки, тоді як у США — 15%, Китаю — 10% та Франції — 7,8%. Експорт зброї до Єгипту за останні роки зріс на 150%. Цього року Росія планує поставити до Африки зброї на 4 млрд доларів. На цей час Росія постачає зброю 20 африканським країнам, зокрема і тим, де тривають збройні конфлікти. Африканці виявляють інтерес до російської зброї з огляду на її якість, а ще більше — нижчу ціну, ніж у західних країн-виробників.

Саміт у Сочі організований iз метою підсилення російської експансії на континент в інших галузях. «Африка — це зростаючий центр впливу глобального значення у світовій політиці та економіці. Ми прагнемо співпрацювати з цим центром по всіх напрямах. Ми потрібні одне одному, особливо в галузі природних ресурсів, врегулювання ситуації на світових ринках сировини та споживчих товарів», — заявив на саміті завідуючий центром російсько-африканських відносин та зовнішньої політики країн Африки Інституту країн Африки РАН Євген Корендясов. Тобто ключове поняття з опису російських інтересів в Африці було окреслено — сировинні ресурси Чорного континенту.

Теперішній сплеск інтересу Росії до Африки значною мірою пояснюється погіршенням відносин Москви із Заходом. 

Немає такого куточку світу, де російська економічна експансія не супроводжувалась би політичною та ідеологічною. По-перше, тісніше співробітництво з африканськими країнами сприятиме тому, що вони активно захищатимуть інтереси Росії в ООН, як у самій РБ ООН, так і на Генеральних асамблеях. Це надзвичайно важливо для Москви, оскільки африканські країни мають найбільше представництво в ООН.

Росія також має намір значно підсилити свою інформаційну присутність в Африці, тобто пропагандистську обробку місцевого населення. 

Росія запропонує Африці «цілий набір ліній і програм» для розвитку співробітництва в галузі ЗМІ -  RT («Раша Тудей») — агенцією Ruptly, яка «розповсюджуватиме по всьому світу» інформацію африканських телеканалів та агенцій новин. А щоб журналісти цих ЗМІ мали «правильну позицію», їх підготовкою та стажуванням займатимуться як фахівці RT, так й іншого російського пропагандистського рупора Sputnik. ТАСС, RT та Sputnik відкриють свої представництва у багатьох нових країнах Африки, де досі вони їх не мали.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У п'ятницю в Україні спека до +36 градусів у тіні, захід країни заливатимуть дощі (МАПА)
19:05
Європарламент розграбували під час локдауну, обікрали кабінети до 100 євродепутатів
18:58
Україна інформує ОБСЄ: РФ має на кордоні 3 групи військ, здатних до раптового наступу
17:39
ДИВЕРСИЯ: ГБР разоружило систему ПВО Украины, изъяв приборы для наведения ЗРК
17:33
Підрив незалежності НБУ поставить під загрозу підтримку реформ в Україні - Євросоюз
16:18
Десятки обшуків в Одесі, пов'язаних агентурою ФСБ і ГРУ, проводить НАБУ
15:55
Катування і згвалтування у Кагарлику: ще двох місцевих поліцейських запідозрили в тортурах
14:20
Рейтинг "Слуг народу" впав нижче 30%, 52% українців не вдоволені роботою Зеленського (ОПИТУВАННЯ)
14:01
Плагіатор Шкарлет почав роботу з підробки - змінив на сайті новину про себе (ФОТО)
13:20
Хроніка ООС на 2 липня: поранення зазнав один український військовий

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com