Рішення уряду знизити ціну газу компанії Ахметова завдасть державі 100-300 млн грн збитків щомісяця - Нафтогаз

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рішення уряду знизити ціни на газ для ТЕС Ахметова до рівня, що майже вдвічі нижчий за ціни на газ для населення, завдасть державі до 300 млн грн збитків щомісяця.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зокрема, у Нафтогазі називають таке рішення уряду «спробою приховано субсидіювати» компанію «ДТЕК» Ріната Ахметова, якій і належить Луганська ТЕС. Наслідком такого рішення у Нафтогазі вбачають втрати для державного бюджету, адже заниження ціни на газ для Луганської ТЕС призведе до зменшення прибутку Нафтогазу, більшу частину якого державна компанія перераховує до бюджету.

«Виконання урядового рішення лише у серпні спричинить збитки для Нафтогазу у розмірі понад 100 млн грн на місяць. При продовженні ситуації у зимовий період із зростанням ринкових цін та обсягів споживання сума збитків буде сягати 250-300 млн гривень щомісячно», — повідомили у Нафтогазі.

Там також відзначають, що рішення уряду дискримінує інші ТЕС України, зокрема державні, які купують газ за ринковими цінами.

Нагадаємо, що відповідне рішення уряд ухвалив 14 серпня під час свого першого засідання після двотижневої перерви. Тоді про таке рішення уряду стало відомо безпосередньо під час засідання, у порядок денний засідання це рішення не вносили.

29 липня Луганська ТЕС перейшла на використання газу замість вугілля при виробництві електроенергії. Причиною цього стало блокування постачання антрациту на ТЕС з території Росії.

Раніше повідомлялось, що через брак вугілля Луганська ТЕС може зупинити свою роботу.

26 липня стало відомо, що через російські торговельні санкції Луганська ТЕС може залишитися без вугілля, необхідного для виробництва електроенергії.

Нагадаємо, що проблеми з постачанням вугілля на Луганську ТЕС востаннє виникали наприкінці 2018 року. Так, 6 листопада Луганська ТЕС повідомила про перехід на використання газу через блокування Росією постачання вугілля. Від роботи станції залежить постачання електроенергії на півночі Луганської області.

Раніше директор підприємства ДТЕК Луганська ТЕС Станіслав Валантір повідомив в інтерв'ю Громадському, що запас вугілля на ТЕС складає лише 4 тисячі тонн. Цього мало вистачити до 6 листопада.


На цю тему:
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com