Рада не змогла прийняти жодного законопроекту щодо зміни виборчої системи

|
Версия для печатиВерсия для печати

Жоден з запропонованих народними депутатами законопроект, який передбачає кардинальні зміни існуючої виборчої системи, не набрав достатньої кількості голосів для прийняття їх в першому читанні.

Серед трьох запропонованих законопроектів, які передбачають скасування мажоритарки і перехід на пропорційну систему,  а саме №1068 (Юрій Мірошниченко) №1068-1 (Юлія Тимошенко та інші),  №1068-2 (Василь Чумак та інші) - останній визначили як пріоритетний і спробували відправити на доопрацювання, але на нього не вистачило голосів.

Після чого спікер Андрій Парубій заявив, що депутати перейдуть до розгляду проектів Виборчого кодексу на наступному пленарному засіданні, і закрив роботу.

Законопроект №1068-2, зокрема передбачає, що вибори депутатів здійснюються за пропорційною системою з відкритими списками. У розподілі мандатів беруть участь списки кандидатів, які набрали не менше 3% голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі.

Партія висуває кандидатів з числа осіб у вигляді єдиного списку в загальнодержавному окрузі, з якого формуються регіональні списки в кожному з виборчих округів. Він повинен включати не менше п'яти осіб. У бюлетені виборець повинен вказати порядковий номер партії, яку він підтримує, і може (але не зобов'язаний) вказати порядковий номер кандидата з регіонального списку, якого він хоче бачити в парламенті.

Тобто партія отримує кількість мандатів, яке відповідає результату на загальнодержавному окрузі, але хто саме їх отримає - заздалегідь не визначено. Очікується, що таким чином місця в парламенті отримають найбільш рейтингові кандидати.

Виборчих округів буде 27 - два в Києві, два у Дніпропетровській області та по одному на інші області. Крим і Севастополь включені в Південний округ разом з Херсонською областю.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє змішана пропорційні-мажоритарна система: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах. Наразі в зв’язку зі збройною агресією Росії Автономна Республіка Крим, Севастополь і окремі райони Донецької і Луганської областей не представлені мажоритарниками в парламенті.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]