Рада прийняла закон, який дає змогу через рік почати дерибан цінних земель

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Прийнятий Верховною Радою 17 червня закон №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» ухвалений «для дерибану сільськогосподарських та інших цінних земель».

Про це на своїй сторінці Facebook пише колишній народний депутат Юрій Левченко, зазначає видання Наші Гроші.

Офіційною метою законопроекту є встановлення меж та розроблення містобудівної документації для об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Левченко вказує, що на даний час майже всі землі в населених пунктах розпайовані, а от землі поза населеними пунктами – ні. Бо переважно для них не було розроблено містобудівної документації, відсутні проекти землеустрою. Але всі ці документи, по-перше, розробляти довго, а по-друге, при розробленні цих документів у відповідності до чинних норм будуть встановлені обмеження щодо використання, у т.ч. природоохоронні, охорони культурної спадщини, а також щодо обов’язкового використання за цільовим призначенням.

Тож, щоб не розробляти всі ці документи та забути про всі обмеження, придумали спрощену процедуру, за якою розробляється один документ на всю територію (а не на конкретні земельні ділянки), і вже він дає можливість розпаювати землі. А всі ці обмеження і захист земель – залишаться «за бортом», вважає Левченко.

Так, для відведення земельної ділянки раніше була потрібна документація із землеустрою на кожну ділянку, тепер це скасовується. Натомість можна розробити один комплексний план територіальної громади (КПТГ) та повідводити землі в межах цього плану без аналізу культурної цінності, впливу на екологію, без врахування особливостей ділянки, дотримання розмірів ділянок в межах норми, бо ж норми встановлено відповідно до цільового призначення, яке тепер легко змінюється. У разі затвердження КПТГ тепер не будуть розроблятися цілий ряд документів. КПТГ це є містобудівна та землевпорядна документації одночасно. Однак, на сьогодні досі не зрозуміло, як буде здійснюватися розробка спільного документа, що це взагалі за документ, які до нього вимоги , як робити його експертизу.

Зокрема, внаслідок ухвалення цього закону дозволено вільно змінювати цільове призначення земель:

  • можна буде змінювати не тільки вид цільового призначення, а й узагалі категорію земель;
  • приватні власники можуть здійснити таку зміну САМОСТІЙНО без будь-якого погодження, у т. ч. і щодо особливо цінних земель (зокрема, земель сільськогосподарського призначення);
  • користувач (орендар) теж зможе самостійно змінити цільове призначення земельної ділянки державної чи комунальної власності, якщо на цій ділянці розташоване його майно без будь-яких погоджень, без розроблення документації з землеустрою та без прийняття рішення власником землі (органами місцевого самоврядування чи державними органами).

Тобто, потрібно всього лише зареєструвати на державній чи комунальній землі якийсь сарай (привіт «чорним реєстраторам»!), і тоді можна вільно змінити цільове призначення с/г землі на обслуговування будівлі та продати її з новим цільовим призначенням іноземцям. Так легко обходяться всі заборони, які нібито встановили щодо продажу сільськогосподарських земель, наголошує Левченко.

За його словами, також спростили нищення природо-заповідного фонду та лісів. Тепер не потрібно вносити зміни в генплани чи іншу містобудівну документацію, проходити екологічну експертизу тощо – досить просто рішення Кабміну.

Та страждають не лише сільськогосподарські та природоохоронні землі, відзначає Левченко. Так, межі водоохоронних зон визначаються в документації із землеустрою, але якщо хочеться це обійти – можна просто змінити цільове призначення, при цьому документація із землеустрою відповідно до нових змін не розробляється. І все: межі водоохоронних зон не встановлено, вже можна будувати чи узаконити будинок на березі моря чи річки.

Левченко підсумовує, що тепер всі землі, які досі не розпайовані, легко і швидко буде відводити, змінити цільове призначення, продати іноземцям (попередньо змінивши цільове призначення) або використовувати зі шкодою для довкілля, виснажуючи землі, а також нищити особливо цінні землі промисловими об’єктами тощо. Закон №2280 набуде чинності за рік.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

08:19
Сьогодні в Україні День пам’яті жертв політичних репресій
20:08
У неділю 16 квітня в Україні буде тепло та переважно сухо, вдень +21..+26°C
19:06
У жителів сіл в 50 км зоні від держкордону немає українського телебачення, люди живуть у «реаліях русского міра»
18:22
Китай вперше успішно доставив зонд на поверхню Марсу
17:25
Дослідникам вдалося виокремити 19 можливих варіантів розвитку подій в Донбасі
16:15
Колишній генеральний прокурор про справу Медведчука: «Ситуація виглядає недостатньо переконливою»
15:45
У «помаранчевій» карантинній зоні перебуває одна область, решта — «жовті»
14:34
Хроніка ООС на 15 травня: за минулу добу втрат немає
13:26
Головного комунальника Володимир-Волинського, який підробив документи по ремонту доріг за 600 тисяч, звільнили від кримінальної відповідальності
12:27
Ще один російський співак, який виступав в окупованому Криму, їде виступати на Харківщині

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]