Рада прогнозовано провалила законопроєкти про обіг вогнепальної зброї

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада прогнозовано голосування за законопроєкти про обіг вогнепальної зброї.

Так, рекомендований комітетом документ №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у першому читанні підтримали 88 народних депутатів при необхідних 226. Направлення документу на доопрацювання підтримали 209 парламентаріїв, а повернення суб'єкту ініціативи - 214, пише ZN.ua.

Документ визначав застосовувані терміни і поняття, а також засади держполітики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї. Законопроєкт також встановлював п’ять категорій цивільної вогнепальної зброї.

У законопроєкті йшлося про запровадження Посвідчення власника зброї, у якому зазначатимуться категорії зброї, яку може мати громадянин. Пропонувалося впровадити на кожну одиницю зброї технічний паспорт, у якому мають вказуватися дані про власника та серійний номер зброї.

Згідно із законопроєктом, Посвідчення власника зброї могли б отримати дієздатні громадяни України, які:

не мають медичних протипоказань;
не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
не притягалися до адмінвідповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 186, 186-8, 187, 190 –195-6, 203, 203-1, 204-1, 204-2 – 204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Документ передбачає запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності за шкоду, яку можна буде заподіяти третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Також у документі йшлося про запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї та засади його ведення. У документі перелічувалися заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

 

При цьому проєкт закону №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси» підтримали 74 народні депутати. За направлення документу на доопрацювання в комітет проголосували 173 парламентарії.

Документ встановлював право на володіння зброєю та боєприпасами, а також визначав умови, порядок та правила їх придбання фізичними і юридичними особами. Крім того, проєкт закону визначав умови:

володіння зброєю та боєприпасами;
їх зберігання, переміщення, використання та застосування;
позбавлення права на володіння зброєю та її вилучення.
Документ визначав перелік повноважень органів державної влади та управління у сферах обігу зброї та боєприпасів і надання послуг, пов'язаних із ][ використанням. Також в документі йшлося про регламентацію використання зброї суб’єктами господарювання, що мають ліцензію на охоронну діяльності.

Також проєкт закону пропонував запровадити ліцензування діяльності у галузі виробництва зброї та боєприпасів військового призначення.

Документ пропонував посилити відповідальність за незаконне використання короткоствольної вогнепальної зброї. Законопроєкт регламентував обіг пневматичної зброї.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]