Рада прогнозовано провалила законопроєкти про обіг вогнепальної зброї


Верховна Рада прогнозовано голосування за законопроєкти про обіг вогнепальної зброї.
Так, рекомендований комітетом документ №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у першому читанні підтримали 88 народних депутатів при необхідних 226. Направлення документу на доопрацювання підтримали 209 парламентаріїв, а повернення суб'єкту ініціативи - 214, пише ZN.ua.
Документ визначав застосовувані терміни і поняття, а також засади держполітики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї. Законопроєкт також встановлював п’ять категорій цивільної вогнепальної зброї.
У законопроєкті йшлося про запровадження Посвідчення власника зброї, у якому зазначатимуться категорії зброї, яку може мати громадянин. Пропонувалося впровадити на кожну одиницю зброї технічний паспорт, у якому мають вказуватися дані про власника та серійний номер зброї.
Згідно із законопроєктом, Посвідчення власника зброї могли б отримати дієздатні громадяни України, які:
не мають медичних протипоказань;
не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
не притягалися до адмінвідповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 186, 186-8, 187, 190 –195-6, 203, 203-1, 204-1, 204-2 – 204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Документ передбачає запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності за шкоду, яку можна буде заподіяти третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.
Також у документі йшлося про запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї та засади його ведення. У документі перелічувалися заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.
При цьому проєкт закону №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси» підтримали 74 народні депутати. За направлення документу на доопрацювання в комітет проголосували 173 парламентарії.
Документ встановлював право на володіння зброєю та боєприпасами, а також визначав умови, порядок та правила їх придбання фізичними і юридичними особами. Крім того, проєкт закону визначав умови:
володіння зброєю та боєприпасами;
їх зберігання, переміщення, використання та застосування;
позбавлення права на володіння зброєю та її вилучення.
Документ визначав перелік повноважень органів державної влади та управління у сферах обігу зброї та боєприпасів і надання послуг, пов'язаних із ][ використанням. Також в документі йшлося про регламентацію використання зброї суб’єктами господарювання, що мають ліцензію на охоронну діяльності.
Також проєкт закону пропонував запровадити ліцензування діяльності у галузі виробництва зброї та боєприпасів військового призначення.
Документ пропонував посилити відповідальність за незаконне використання короткоствольної вогнепальної зброї. Законопроєкт регламентував обіг пневматичної зброї.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Последние новости
- 20:00
- Погода найближчими днями: дощі, грози та до +20° (МАПА)
- 19:07
- Верховна Рада завтра проведе два позачергових засідання
- 18:34
- Співробітника СБУ впіймали хабарі - шантажував «записами» розмов про вбивство депутата
- 18:11
- Тупицького прогнали з будинку у Конча-Заспі за борги з комуналки
- 17:04
- "Ми на своїй землі". Україна готова до російського вторгнення - Зеленський
- 16:02
- Держсекретар США прилетить до Брюсселя у день проведення комісії Україна-НАТО
- 15:11
- Три зухвалих чиновники Полтавської ОДА потонули у річці (ВІДЕО)
- 14:01
- Фірташа переводить активи на кіпрські компанії, щоб не платити борг державі
- 13:31
- Хроніка ООС на 12 квітня: окупанти вбили одного українського воїна
- 12:23
- Позачергове засідання Комісії Україна-НАТО відбудеться на запит Києва
Важно
Как эффективно контролировать местную власть
Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.