Рада Європи допомагатиме Україні боротися із сексуальною експлуатацією і зловживаннями відносно дітей

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рада Європи допомагатиме Україні удосконалити систему ювенальної юстиції та поліції з метою запобігання і боротьби із сексуальною експлуатацією і зловживаннями відносно дітей через засоби онлайн комунікації.

Про це йшлося на регіональній конференції Ради Європи, яка завершилася цього тижня у Страсбурзі, повідомляє Укрінформ.

«Це є першою подією у рамках нового проекту Ради Європи з метою боротьби із сексуальною експлуатацією та зловживаннями відносно дітей онлайн. Україна, Азербайджан та Вірменія обрані країнами, де започатковані пілотні заходи у рамках цієї програми», - розповіла координатор проекту, представник підрозділу Ради Європи з питань прав дітей Наомі Треввінард.

Як наголосила експерт, ця проблема, для якої не існує кордонів та вікових обмежень (включаючи дітей), є актуальною для всього світу.

«Ця проблема посилюється зі зростанням технічних можливостей, спрощенням доступу до інтернет-технологій. Особливо це небезпечно для дітей, які можуть мати такий доступ без нагляду дорослих», - зауважила Треввінард.

Вона наголосила, що Рада Європи закликає країни-члени та надає практичну допомогу із вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні, а також шляхом практичного втілення у життя необхідних заходів.

Представниця РЄ відзначила, що важливу роль у цьому мають відігравати спеціалізовані підрозділи правоохоронних органів та юстиції загалом, включаючи прокурорів і суддів.

«Однією з головних цілей проекту є навчання правоохоронців, як діяти під час запобігання або розслідування злочинів, пов'язаних із дітьми, щоб забезпечити надання дітям належного захисту і допомоги у таких ситуаціях», - розповіла експерт.

У свою чергу, начальник ювенальної превенції Національної поліції України Лариса Зуб висловила переконання у необхідності створення в Україні у системі кіберполіції спеціалізованого підрозділу, який би займався розслідуванням злочинів, пов'язаних саме із онлайн сексуальним насильством відносно дітей та їхньою безпекою в інтернеті.

Представник Нацполіції пояснила, що у системі поліції існують підрозділи ювенальної превенції. Але вони займаються лише профілактикою, не маючи оперативних повноважень для проведення розслідувань.

До прикладу, Зуб повідомила, що торік в Україні до суду було направлено 427 справ, пов'язаних із сексуальними злочинами проти дітей. При цьому загалом відносно дітей було скоєно близько 5 тис. злочинів різного характеру. А цього року, за даними Нацполіції, до суду дійшло вже 58 справ, за якими потерпілими проходять 124 дитини.

«Саме цей проект дасть нам змогу створити програми для професійної підготовки працівників поліції, прокуратури і суддів, які безпосередньо займаються справами, пов'язаними із дітьми», - зазначила Зуб, яка двадцять років у системі правоохоронних органів займається захистом прав дітей, запобіганням і розкриттям злочинів проти них.

Як вона також відзначила, сьогодні в Україні не існує окремої ювенальної спеціалізації суддів, які б найбільш кваліфіковано розглядали так звані «дитячі справи».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com