Рада Європи жорстко розкритикувала законопроект про протидію кіберзагрозам в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

 РЄ розмістила на Платформі для захисту журналістики попередження на українській сторінці, яке стосується законопроекту №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».

«4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань безпеки та оборони затвердив проект закону, який дозволить суду та Раді національної безпеки та оборони приймати рішення про блокування інтернет-сайтів, які загрожують національній безпеці, без рішення суду», - вказано у попередженні.

У повідомленні описується зміст документу, зокрема те, що згідно з законопроектом, інтернет-сайти можуть бути тимчасово заблоковані, якщо вони "загрожують національній безпеці" або "впливають на прийняття рішень, або дії чи бездіяльність органів державного чи місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, об'єднань громадян, або юридичні особи".

Окрім того, інтернет-провайдери повинні придбати обладнання, яке дозволить службам безпеки стежити за трафіком та блокувати веб-сайти, коли вони вважають це необхідним. Якщо інтернет-провайдери не виконають вимогу, вони будть повинні сплатити штраф в розмірі 1% від своїх річних доходів, при повторних правопорушеннях - штраф у розмірі 5%.

«Кілька організацій із захисту ЗМІ оцінили законопроект як спосіб запровадження інтернет-цензури та порушення конфіденційності в інтернеті. На думку депутатів, які підтримали проект поправок, законопроект не був спрямований на обмеження свободи інтернет-користувачів, а на боротьбу з тероризмом та кібер-терористичною діяльністю», - вказано у повідомленні.

На платформі також вказано, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, «висловив стурбованість щодо українського законопроекту протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com