Радбез ООН завершився спільною заявою для преси Німеччини та Франції

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Німеччина та Франція засуджують указ Путіна про російські паспорти на Донбасі як такий, що суперечить Мінським домовленостям, проте сподіваються на новий імпульс їхнього виконання з новим українським президентом.
Про це на спільному брифінгу по завершенню Радбезу ООН щодо України заявили представник Франції Франсуа Делатр та представник Німеччини Крістоф Хойзген.

 

“Німеччина та Франція засуджують публікацію російського указу який спрямований на те, щоб громадянам, які мешкають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, було легше набувати російське громадянство”, - заявив Делатр.

Французький постпред нагадав, що ці райони, як і весь Донбас, є частиною української території, та додав, що рішення Росії “йде всупереч цілям та духу Мінських угод, всупереч деескалації, яка нині є настільки необхідною”.

У свою чергу німецький представник додав, що для ухвалення якогось окремого рішення не було часу та можливості “на цьому етапі”, і вони вирішили вийти на брифінг на прохання українського представника Володимира Єльченка, зазначає Укрінформ.

“Український представник мені після засідання сказав, що потрібен ще й інший формат, потрібні консультації ( консультації Радбезу ООН щодо ситуації в Україні - ред.)”, - передав він слова Єльченка.

На думку Хойзгена, дуже важливо, що з новим президентом, який невдовзі посяде свій пост в Україні, потрібно надати новий імпульс зусиллям з впровадження Мінських угод.

“Німеччина та Франція є частиною Нормандського формату і готові до цього”, - пояснив він.

Читайте також: Дипломатія Росії працює не на примирення, а на конфлікт – Німеччина в ООН
Водночас на питання кореспондента Укрінформу пояснити, які саме кроки може зробити для цього новий український президент, Хойзген відповів, що “не хоче нині спекулювати на цьому питанні”, та пояснив, що першим кроком має стати повне припинення вогню та відведення важкого озброєння. Німецький представник переконаний, що “у разі наявності політичної волі це можливо”, щоправда, не став уточнювати, чию політичну волю мав на увазі.

За даними поінформованих джерел Укрінформу, українська делегація передала представнику Німеччини, яка нині головує в РБ ООН, пропозиції щодо заяви Ради Безпеки ООН за підсумками засідання. Рішення про ухвалення такої заяви може бути ухвалене у неформальних консультаціях членів Радбезу ООН.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com