Рекордний обсяг сливи Україна експортувала в ЄС
В серпні 2017 року Україна експортувала рекордний, за останні 10 років, обсяг сливи. Вперше за всю історію Незалежності країни, головним покупцем української сливи стали країни ЄС.
За даними «Інфо-Шувар», в серпні 2017 року українські експортери вивезли на зовнішній ринок майже 1 тис. тон свіжої сливи на суму $625 тис. Офіційно майже весь обсяг розподілився між двома країнами: Польщею та Білоруссю. Більше 700 тон української сливи купила Польща на суму $530 тис. В Білорусь ми відправили 165 тон сливи на суму $60 тис.
Слід відзначити, що Україна завжди вважалась нетто імпортером сливи. За останні 10 років, ми експортували, в середньому, 400-500 тон цієї продукції , а імпортували в 5-8 разів більше. Головним покупцем української сливи завжди була Росія.
«В цьому році ми спостерігаємо досягнення не тільки в кількості, а і в географії експорту — наша слива припала до смаку вимогливим покупцям в ЄС. Погодні умови поточного сезону відіграли в цьому значну роль: через холодну весну країни ЄС втратили врожай сливи, а в Україні цей сезон навпаки видався досить врожайним. — коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. — Помилково вважати, що Польща в цьому сезоні є єдиним покупцем в ЄС, насправді, з цієї країни наша слива відправлялась до Литви, Латвії, Німеччини, Великобританії. Саме такий шлях, поки що, вимушені обирати українські експортери, тому що постачати українську сливу у напрямку до Німеччини та Великобританії ,на разі, досить важко через відсутність в українських господарствах відповідних сертифікатів».
Станом на 1 вересня 2017 року, Україна вже отримала статус нетто експортера сливи. Загальний обсяг імпорту, за перші 8 місяців календарного року, склав 430 тонн, тобто експортували ми в 2,5 рази більше сливи, ніж імпортували. Цілком можливо, що в цьому році Україна таки залишиться нетто експортером сливи, принаймні по кількості. Бо за даними «Інфо-Шувар», протягом вересня поставки до Польщі відбуваються регулярно. Українська слива досить вдало продається у свіжому вигляді і на переробку, закупівельні ціни на свіжому ринку Польщі варіюються в діапазоні 0,85-0,95 EUR/кг, а польські переробники декларують закупівлю по 0,58-0,70 EUR/кг. Найбільшу перевагу європейські покупці віддають сортам «Стенлі» та «Президент». В українських господарствах слива експортної якості сьогодні коштує 13-18 грн/кг (0,40 −0,56 EUR/кг).
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.