Релігієзнавець пояснила, чому долю лавр після отримання Томосу вирішуватиме уряд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Після визнання Помісної української православної церкви доля Києво-Печерської та Почаївської лавр, які нині координуються Москвою, опиниться в руках Кабінету міністрів.

На цьому наголосила відомий релігієзнавець, заввідділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович у розмові з журналістами під час Міжнародної науково-практичної конференції, що проходить у Києві 24-25 вересня, передає Укрінформ.

"Ми постараємося, щоб ці лаври не стали яблуком розбрату. І Президент зараз гарантує, що все буде зроблено відповідно до закону. А закон говорить про те, що ці лаври належать державі і рішення щодо надання цих лавр у користування приймала Рада міністрів. От Кабінет міністрів і буде далі вирішувати долю цих всеукраїнських пам'яток", - сказала фахівець.

Вона додала, що Президент і уряд не зацікавлені у загостренні внутрішньополітичної ситуації і шукатимуть шляхи, які дозволять взаємопорозумітися у вирішенні цього питання. На думку Филипович, треба розпочати широку публічну дискусію і винести це питання на громадські слухання у Верховній Раді.

"Я проти того, щоб приймати якісь кулуарні рішення, на рівні двох-трьох чи десяти осіб. Це - наша спільна спадщина, кожного, і я хочу бути залученою в обговорення права церкви це привласнити і приватизувати на свою користь", - наголосила Филипович.

За її словами, майно лавр і церков УПЦ МП належить Україні.

"Поскаржилися деякі ієрархи церков, що Міністерство культури попросило попереписувати культурні цінності, які є у православних культових приміщеннях, і висловили своє незадоволення. Вони вважають, що це є втручання у їхнє приватне життя. Але ці самі біблії ХІ чи ХІІІ століття, чаші, ікони чи інше начиння - це ж не власність священика, який в даний момент служить у даному храмі. Це є всенародна цінність, і треба призупинити нескінченний потік цих цінностей за кордон", - сказала релігієзнавець.

Филипович додала, що і в одній, і в другій лаврі є монахи з російськими паспортами, які не вирішили питання свого перебування в Україні як іноземці, і щодо них треба приймати відповідні рішення.

Загалом же, за її словами, буде перехідний період у вирішенні питання долі УПЦ МП і її назви, оскільки вона не буде відмовлятися від назви УПЦ, і про це вже заявили перші ієрархи цієї церкви.

Як повідомлялося, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію.

Синод Вселенського патріархату в Константинополі уже розпочав процедуру, необхідну для надання автокефалії новій українській церкві. Засідання Синоду, на якому розглядатимуть це питання, заплановано на жовтень.

Нещодавно в рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com