Ремонт 1 км автодоріг коштував вдвічі дорожче, а нове будівництво - дешевше

|
Версия для печатиВерсия для печати

Середня вартість 1 км поточного середнього ремонту доріг у 2020 році, згідно з інформацією публічного модуля аналітики Prozorro, зросла до 11,19 млн грн, що на 91,6% більше, ніж в 2019 році.А  середня вартість 1 км нового будівництва в 2020 році склала 90,22 млн грн (-14,3%), реконструкції - 36,06 млн грн (-44,7%), капітального ремонту - 25,18 млн грн (- 4%).

Такі дані повідомив виконавчий директор ініціативи з прозорості CoST Ukraine Святослав Абрамов, передає Інтерфакс-Україна.

При цьому в CoST Ukraine додали, що вартість основних матеріалів, що використовуються в дорожньому будівництві, в 2020 році практично не змінилася.

Так, вартість бітуму 60/90 (станом на жовтень 2020 року) впала на 12% і склала 13,9 тис. Грн; емульсії бітумної - впала на 8% і склала 14,7 тис. грн; емульсії бітумної модифікованої - впала на 2% і склала 17 тис. грн; щебенево-піщаної суміші С5 - підвищилася на 6% і склала 584 грн; щебенево-піщаної суміші С7 - підвищилася на 1% і склала 604 грн; асфальтобетонної суміші - впала на 1% і склала 2,6 тис. грн; щебенево-мастичної асфальтобетонної суміші - не змінилася і склала 3,4 тис. грн.

"Важливо розуміти, що застосування середнього поточного ремонту - це був вимушений захід. Впроваджується вона з 2012 року. Його впроваджують, оскільки це найпростіший спосіб реалізувати проект в рамках будівельного сезону. Важко сказати, наскільки це ефективно зараз. Реальний результат побачимо через кілька років ", - сказав С.Абрамов.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com