РФ в режимі максимальної конфіденційності витратить кожен шостий зібраний з платників податків рубль

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд РФ вирішив збільшити в місяці, що залишилися 2017 року секретні витрати федерального бюджету, "левова частка" яких, як правило, піде на оборону і силовиків.

Як повідомляє РБК, до "тіньової" частини бюджету буде додано 184 млрд рублів ( близько 3,17 млрд дол, — ред.), підвищення таємних видатків стане другим в цьому році.
Перше - на 120,4 мільярда рублів - відбулося в травні, коли стало ясно, що кон'юнктура нафтового ринку краще, ніж спочатку закладав кабмін, а барель в середньому продається за кордон по 50 доларів замість 40, закладених в закон про бюджет.

За підсумками травневого перегляду секретні статті сумарно виросли до 2,992 трильйона рублів. Нові вливання збільшать їх до 3,176 трильйона рублів. Це на третину більше, ніж держава витрачає на підтримку національної економіки (2,558 трильйона рублів) і в 5 разів перевищує річний бюджет всієї системи освіти (626 млрд рублів — близько 10,79 млрд долларів).

Частка "тіньових" витрат, за якими кабмін не звітує публічно, досягне, таким чином, 18,6% від бюджету: в режимі максимальної конфіденційності держава витратить кожен шостий зібраний з платників податків рубль.

Сумарно витрати на силовиків в Росії залишаться найбільшою статтею витрат російського уряду. Вони на 8,8%, або 403 мільярдів рублів перевищать витрати на соціальне забезпечення (4,703 трильйона рублів), в 2,2 рази - витрати на підтримку економіки (2,263 трильйона рублів), в 8 разів - витрати на освіту і майже в 12 разів - на охорону здоров'я.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть