Родичі кремлівських політв’язнів вимагали під АП зустрічі з Порошенком

|
Версия для печатиВерсия для печати

Родичі українців, ув’язнених у Росії й анексованому Криму, 21 лютого прийшли до будівлі Адміністрації президента України і вимагають зустрічі з Петром Порошенком для отримання інформації щодо перспектив звільнення своїх рідних.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У рамках акції перед Адміністрацією президента буде облаштовано «Місце для президента», де його чекатимуть рідні та близькі «в’язнів Кремля».

До учасників акції вийшла представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. Вона заявила, що 22 лютого відбудеться зустріч за участю представників родичів політв’язнів, омбудсмена й інших зацікавлених осіб.

За її словами, питання звільнення політв'язнів постійно порушують на зустрічах у Мінську.

21 лютого в ранковому ефірі Радіо Свобода голова громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» Ігор Котелянець повідомив, що організація представляє інтереси 66 громадян України.

«Це українці, офіційно визнані правозахисними українськими організаціями та деякими міжнародними організаціями такими, що незаконно утримуються за політичними мотивами владою Росії на території Криму або на території Росії. Власне, ми всі за них боремось», – розказав Котелянець в ефірі «Ранкової Свободи».

За словами активіста, Росія використовує політв’язнів в цілях зовнішньої та внутрішньої антиукраїнської пропаганди. Водночас він стверджує, що політв’язні не є темою переговорів в рамках Мінського формату. У зв’язку з цим Котелянець згадав Ірину Геращенко, яка є представницею України в гуманітарній підгрупі в Мінську та займається звільненням полонених з ОРДЛО. «Все, що нам потрібно – така сама Ірина Геращенко, яка б захищала інтереси українських політв'язнів, які утримуються на території Росії та на території Криму, якщо дуже простою мовою. Наразі вони не обговорюються», – каже він.

Зараз же, за словами громадського діяча, жодне відомство чи особа не спеціалізуються на звільненні політичних в’язнів з Росії чи підконтрольного їй наразі півострова.

«Немає тієї людини, яка б цим займалась. Нема ніякого переговорника, нема ніякого уповноваженого, який якось скоординував би міністерства й відомства України в рамках стратегії по звільненню. Та й стратегії звільнення самої також нема», – додав Котелянець.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com