Родичі загиблих у таборі «Вікторія» дітей подали до суду на поліцію та прокуратуру

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Родичі загиблих внаслідок пожежі в одеському таборі «Вікторія» дітей подали до суду на прокуратуру та поліцію Одещини через неефективне розслідування. У позовній заяві вони вимагають відшкодувати їм моральну та майнову шкоду на загальну суму майже 18,7 мільйона гривень. У разі задоволення позову кошти стягнуть із державного бюджету.

Про це  пише «Слідство.Інфо» з посиланням на позовуї заяву від 15 червня поточного року, яка є в  розпорядженні редакції і яку днями спрямували до суду.

Нагадаємо, що внаслідок пожежі в одному з дерев’яних корпусів дитячого табору «Вікторія» у вересні 2017 року загинули троє дітей — Софія Мазур, Сніжана Арпентій та Анастасія Кулініч. З того часу, як ідеться в документі, досудове розслідування в цій справі здійснюють слідчі Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Одеській області під процесуальним керівництвом прокуратури Одещини.

У позовній заяві батьки та родичі загиблих вказують на неефективність розслідування цієї трагедії. Зокрема, на думку позивачів, слідство досі не встановило офіційної причини виникнення пожежі. «Тобто, вже майже три роки від дня трагедії, а основна обставина, яка впливає на решту розслідування, можливість притягнення до відповідальності винних осіб — відсутня», — ідеться в документі.

Як зазначають у позові, в межах цієї справи 2017 року було проведено дві експертизи, які причини пожежі не виявили. Утім, третя експертиза, ініційована батьком однієї з загиблих дівчат, вказала на причину — залишений без нагляду кип’ятильник. Цю експертизу 2019 року провів Незалежний інститут судових експертиз (НІСЕ) разом із міжнародними експертами. Крім того, експерти знайшли на згарищі рештки кісток — зокрема, частину щелепи, яка належить загиблій Софії Мазур.

Також у позові йдеться, що поліція та прокуратура намагалися перешкодити проведенню експертизи НІСЕ. «Експертам не надавався доступ до матеріалів кримінального провадження, речових доказів, без яких проведення експертизи було неможливим. Доступ було надано лише після окремої ухвали слідчого судді та розголосу ситуації, яка склалася у ЗМІ», — зазначають у позовній заяві.

Крім того, на думку родичів загиблих, після отримання висновків третьої експертизи слідчі та прокурори мали підстави продовжувати досудове розслідування й повідомити про підозри кільком людям, зокрема, службовцям Одеської міської ради. Утім, як ідеться у позові, не зробили цього.

У вересні 2018 року команда «Слідства.Інфо» оприлюднила фільм-розслідування про трагедію в дитячому таборі «Вікторія». Журналісти знайшли докази розкрадання коштів і численних порушень при будівництві табору, вироки за які ніхто наразі не отримав. 

Усі посадовці одеської міськради, яких після трагедії відсторонили, повернулися на роботу. Ні до тих, хто реконструював «Вікторію», ні до тих, хто виводив кошти з проекту, ні до тих, хто приймав заклад в експлуатацію офіційне слідство претензій не має.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]