Російська Інгушетія охоплена масовими протестами

|
Версия для печатиВерсия для печати

4 жовтня біля будівлі парламенту Інгушетії (Російська Федерація) в Магасі (столиці Інгушетії) почався мітинг місцевих жителів. За даними Telegram-каналу «Інгушетія 2018», в ньому беруть участь від п'яти до десяти тисяч чоловік - вони незадоволені передачею частини земель республіки на користь Чечні.

Напередодні ввечері стала поширюватися інформація про те, що люди збираються. Їх закликали зібратися в Магасі представники ради тейпів  республіки, представники оргкомітету продублювали запрошення від старійшин республік. Потім люди почали самі поширювати інформацію в соціальних мережах.

Як повідомили очевидці, на мітингу кілька разів починалася стрілянина. У перший раз вогонь відкрила охорона глави Інгушетії Юнус-Бека Євкурова після того, як хтось із натовпу почав кидати в нього предмети і пляшки.

Силовики відкрили стрілянину в повітря. До присутніх вийшли депутати у супроводі охорони, почалася бійка. В результаті делегацію вивели від протестуючих під численні постріли і крики натовпу.

На переговори з боку протестуючих пішли кілька людей з оргкомітету з проведення загальногромадянського форуму Інгушетії. Як зазначили автори «Інгушетії 2018», протестуючі оголосили безстроковий мітинг, на якому вимагають відставки Євкурова і всіх чиновників, які підтримали передачу земель республіки.

26 вересня Рамзан Кадиров і Юнус-Бек Євкуров підписали договір про кордон між Інгушетією та Чечнею. Вона не була чітко встановлена ​​з часів розпаду чеченських-Інгушської АРСР в 1991 році.

В день підписання в різних районах республіки пройшли акції протесту. Кілька десятків людей вийшли на мітинги, в Магас прибули додаткові загони поліції, в столиці відбувалися збої в роботі інтернету.

Після 26 вересня в Інгушетії затримали 13 осіб через акції протесту проти передачі земель. 1 жовтня пройшов автопробіг проти угоди, учасники якого на кілька годин перекривали ділянку федеральної дороги «Кавказ».

4 жовтня Народні збори Інгушетії підтримало договір про встановлення меж: «за» проголосували 17 депутатів з 25, що прийшли на засідання. За даними «Кавказького вузла», Рамзан Кадиров пригрозив противникам угоди і закликав «не створювати собі проблем».

Конституційний суд Інгушетії зажадав, щоб угода про встановлення кордону з Чечнею була винесенана референдум. Незабаром тисячі осіб почали збиратися на акцію протесту в столиці республіки.

Питання про визначення адміністративного кордону між Чечнею і Інгушетією виникло на початку 1990-х років. Вперше кордон спробували провести в 1993 році. Тоді Джохар Дудаєв і перший президент Інгушетії Руслан Аушев домовилися, що велика частина Сунженського району, крім селища Серноводськ і станиці Ассиновскої, залишалися в складі Інгушетії.

Спори поновилися в середині 2000-х років: в обох республіках навіть створили комісії з розмежування. Кадиров наполягав на тому, що в регіоні проживають більше чеченців, ніж інгушів, а Євкуров - навпаки, наполягав на землях і наказував не пускати туди силовиків із сусідньої республіки.

За новою угодою Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Як пише «Кавказький вузол», в центрі конфлікту опинилися території Сунженського району Інгушетії і округу Сунжа. У 2013 році вже відбувався конфлікт між жителями цих районів через домагання на чужі території.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com