Російський бізнес заявив про кризу в економіці РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

У той час як Росстат звітує про зростання російського ВВП шість кварталів поспіль, представники бізнесу, що працюють в реальному секторі, масово скаржаться на деградацію ситуації і ризики банкрутства.

Три чверті російських бізнесменів (76%) оцінюють стан економіки як кризовий і катастрофічний. До такого висновку прийшов ВЦИОМ, опитавши 1,4 тисячі власників і топ-менеджерів з 9 несировинних галузей - від будівництва і зв'язку до освіти та обробної промисловості, пише finanz.ru.

Про "хороше" економічне становище в країні заявили лише 4% респондентів. Деградацію ситуації помітили всі підприємці незалежно від масштабу діяльності.

Про кризу заявили 73% представників великого бізнесу і 77% - середнього і малого. Їх частка зросла на 2-5 процентних пунктів у порівнянні з 2017 роком.

50% повідомили, що незважаючи на обіцянку влади не підвищувати податкове навантаження, фактично податки зросли, майже дві третини поскаржилися на двозначне зростання тарифів природних монополій (в середньому приблизно на 16%)

Майже стільки ж - 63% - повідомили, що за останній рік становище їх бізнесу погіршилося (проти 59% рік тому). 23% заявили, що в найближчий рік їм доведеться згортати операції або зовсім йти з ринку.

Бізнес скаржиться на невизначеність економічної ситуації, високий рівень оподаткування і стиснення платоспроможного попиту на внутрішньому ринку, випливає з опитування.

Причому ні одну з проблем не вдалося вирішити, якщо порівнювати з піком кризи в 2016 році, вважають топ-менеджери: невизначеність в економіці і дефіцит грошей у кінцевих споживачів - на тому ж рівні (4 і 3,8 бала відповідно), а податковий тиск зріс (з 3,7 до 4 балів).

Одночасно збільшується адміністративний тиск: за два роки кількість порушених проти підприємців кримінальних справ зросла майже в 5 разів - до 1 мільйона. При цьому домогтися послаблення міри покарання в минулому році вдалося лише 44 бізнесменам, повідомив в січні уповноважений у справах бізнесу Борис Титов.
«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com