Росія й надалі перешкоджає розслідуванню трагедії літака з Качинським

|
Версия для печатиВерсия для печати

Підкомісія, яка повторно вивчає обставини Смоленської катастрофи, заявила, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин трагедії.

У заяві Підкомісії говориться, що попри однозначний висновок Ради Європи, Росія досі відмовляє Польщі у поверненні уламків літака Ту-154М, навігаційних пристроїв та чорних скриньок, які вона незаконно тримає на своїй території, повідомляє Польське радіо.

Крім того, російська сторона відмовила Варшаві у «проведенні реконструкції літака на підставі його уламків, що досі знаходяться у Смоленську. Це дії, які комітет Ради Європи вважає провокативними, вдало порівнюючи їх з поведінкою влади СРСР, яка протягом десятків років заперечувала свою відповідальність за Катинський розстріл», - написано у заяві Смоленської підкомісії.

«Тим часом російська сторона не тільки відмовляється виконувати заходи, рекомендовані IKAO, але у своїй заяві Міністерство закордонних справ РФ від 13 липня цього року називає вимогу проведення цих заходів „політичним замовленням”», - зауважила речниця Підкомісії Марта Пальонек.

«У такій ситуації відмова Росії в реалізації положень Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) та резолюції комітету Ради Європи має усі ознаки перешкоджання розслідуванню усіх обставин смерті президента Лєха Качинського», - йдеться у заяві польської сторони.

Наприкінці червня Комітет з правових питань та прав людини Ради Європи підтримав проект резолюції щодо Смоленської катастрофи, у якому є вимога повернення Польщі Росією уламків літака Ту-154М.

Нагадаємо, унаслідок авіакатастрофи літака Ту-154М у Смоленську 10 квітня 2010 року загинув президент Польщі Лєх Качинський та 95 інших осіб – членів польської делегації, котрі летіли на заходи із вшанування 70-их роковин Катинського злочину.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com