Росія не визнає рішення Гаагського арбітражу про компенсацію Ощадбанку 1,3 мільярда доларів
Москва не визнала позитивне рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків у 1,3 мільярда доларів у зв\’язку з втраченими в Криму інвестиціями.
Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції РФ, передає «Інтерфакс-Україна».
«Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, винесене 26 листопада 2018 року, в зв\’язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову ПАТ „Державний ощадний банк України“ до РФ», — заявили у Мін\’юсті РФ.
«Мін\’юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв\’язку з винесенням зазначеного арбітражного рішення», — додали в Мін\’юсті.
26 листопада арбітражний суд в Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи в зв\’язку з втраченими в Криму інвестиціями.
Сума відшкодування складе 1,3 мільярда доларів плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.
Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об\’єднаних Націй по праву міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.
Ощадбанк в липні 2015 направив офіційне письмове повідомлення уповноваженим представникам РФ про претензії, що випливають із незаконного поводження з інвестиціями банку в Криму в порушення численних положень угоди між урядами України і РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій, яка була підписана 27 листопада 1998 року, а також норм міжнародного права.
Оскільки РФ не надала відповіді на звернення Ощадбанку про врегулювання спору шляхом переговорів, банк скористався своїм правом використовувати інструменти міжнародного судового захисту відповідно до зазначеної угоди і подав повідомлення про арбітражний розгляд, яким офіційно почав арбітражний процес проти РФ.
Арбітражний розгляд почався в січні 2016 року, а слухання в Парижі — в березні 2017 року.
На цю тему:
- «Ощадбанк» посоветовался с консультантами ЮКОСа, как выиграть у России в Гаагском суде
- Международный суд ООН утвердил график процесса Украины против России
- Министерство пустоты
- Саботаж. Власть имитирует «Гаагу» над Путиным
- В Сети появился ролик, собравший воедино преступления режима Путина для международного суда
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
- 14:10
- Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
- 12:29
- Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
- 12:01
- Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
- 10:02
- Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.