Росія інвестує багато енергії і грошей для сварки Польщі та України, — дипломат

|
Версия для печатиВерсия для печати

Дії Росії з використання певних історичних питань для антагонізації Польщі та України дуже добре підготовані; у них інвестовано багато енергії та багато грошей.

Про це у середу, 16 січня, заявив Марек Щигєль з Департаменту політики безпеки Міністерства закордонних справ Польщі, передає Польське радіо.

Під час панельної зустрічі на конференції під назвою «Нова ініціатива для Польщі», організованій у Варшаві американським аналітичним центром Atlantic Council, Щиґєль, який відповідає у зовнішньополітичному відомстві за координування політики у сфері кібербезпеки, зазначив, що однією зі стратегій, завдяки якій Росія хоче підірвати єдність західного світу, є стимулювання та поглиблення розколу між окремими державами.

За його словами, прикладом таких дії є спроби «використання певних історичних питань, наприклад у відносинах між Польщею та Україною». «Вони (дії) дуже добре підготовані; у них інвестовано дуже багато енергії та грошей», - сказав чиновник.

Не факт, що притаманним для російської дезінформації є використання «вже існуючих поділів у наших країнах», наприклад проблеми расизму у США, - звернув увагу, у свою чергу, екс-посол Сполучених Штатів у Польщі Деніел Фрід.

«Це саме вони роблять у Великій Британії, в Іспанії. Вони нічого не вигадали. Не вигадали каталонського націоналізму, але використовують його; не вигадали Національного фронту у Франції, але підтримують його; роблять те ж саме, я підозрюю так, й у Польщі. Вони розігрують обидві сторони щодо окремих проблем, роблять це навмисно, оскільки хочуть послабити нас», - сказав дипломат.

Водночас Марек Щиґєль наголосив, що демократичні країни Заходу не є безсилими щодо загроз, пов’язаними з дезінформацією, зокрема, з боку Росії.

Одними із важливих елементів ефективної політики захисту від дезінформації, на його думку, є санкційна політика, а також підтримка високоякісної журналістики та освіти, особливо молодого покоління, користувачів Інтернету.

На переконання Щиґєля, дії країн Заходу повинні буде також більш проактивними і більше уваги потрібно присвячувати діям у російськомовному інформаційному просторі, наприклад підтримувати незалежні російськомовні ЗМІ.

На переконання польського дипломата, загроза від російської дезінформації має екзистенційне значення для Заходу та його єдності.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com